Фарингіт викликає подразнення слизової оболонки глотки. Вона спрямовує їжу в стравохід і відіграє важливу роль в процесах комунікації. Хвороби горла заважають якісно спілкуватися і насолоджуватися трапезою. Нижче наведена інформація про те, як можна розпізнати симптоми фарингіту і швидше одужати.

Фарингіт: симптоми

При фарингіті у хворого спостерігаються такі ознаки: почервоніння задньої стінки глотки, турбують болі в горлі, ускладнюється ковтання слини і їжі, відчувається біль у вухах, який може посилюватися при ковтанні, збільшуються лімфатичні вузли на шиї, а іноді підвищується температура та відчувається лихоманка.

Фарингіт: як розпізнати і вилікувати хворобу Фарингіт: психосоматика

Фахівці в психосоматиці вважають, що фарингіт виникає у зв’язку з несказаними словами і насильним усуненням почуттів. Це може бути пригнічена злість, лайки, образа чи ненависть. Така замкнутість блокує горло людини і викликає запалення.

Ще одна причина фарингіту – нереалізований потенціал особини. Хвороба проявляється, коли людина не змогла проявити себе і таланти, проте мріє про це на підсвідомому рівні.

Фарингіт: як розпізнати і вилікувати хворобу

Фарингіт хронічний

Хронічний фарингіт проявляється в результаті вірусної інфекції (застуди, мононуклеозу). Ще збудниками цієї хвороби можуть стати стрептококи і грибкова інфекція.

У дорослих людей хронічний фарингіт розвивається через куріння, вживання спиртних напоїв або при частих навантаженнях на зв’язки.

Гострий фарингіт

Крім основних симптомів, при гострому фарингіті пацієнтів турбує відчуття закладеності і біль у вусі, може бути нежить і біль у м’язах. Основні збудники хвороби: віруси, бактерії, травми (найчастіше під час прийому їжі), алергія (від тютюну, вихлопних газів або запиленого повітря).

Гранулезний фарингіт

Для гранулезного фарингіту характерні яскраво червоні вузлики або гранули, які знаходяться на задній частині гортані, і нападоподібний кашель. Також до ознак цього захворювання відносяться: першіння в горлі, скупчення слизу в глотці та хворобливі відчуття при ковтанні.

Фарингіт: як розпізнати і вилікувати хворобу

Атрофічний фарингіт

При атрофічному фарингіті у пацієнта спостерігається дуже тонка слизова оболонка горла. Вважається, що це запущена стадія фарингіту. Слиз у засохлому вигляді стає плівкою, яку хворий всіляко намагається прибрати за допомогою сильного сухого кашлю.

Фарингіт у дитини

Симптоми фарингіту у дітей такі ж, як у дорослих. Потрібно вчасно звертатися до лікарів, оскільки у малюків можуть запалитися мигдалини, що призведе до ангіни. Мигдалини у разі ускладнення покриваються нальотом і бульбашками.

Фарингіт: лікування

Вилікувати фарингіт добре допомагають фізіотерапевтичні процедури: електрофорез із лікарськими препаратами, інгаляції небулайзером і ультразвук. Їх можна проходити за відсутності високої температури і гнійного нальоту в горлі.

Також лікарі рекомендують вітамінотерапію, часто полоскати горло, вживати протизапальні препарати, антипіретики та антигістамінні медикаменти.

Джерело