Якщо реалізувати більшість ініціатив Національної економічної стратегії, реальний ВВП України може зрости більш ніж у три рази. У цільові індикатори документу, при цьому, заклали найбільш реалістичний прогноз щодо цього показника в умовах світової економічної кризи. Про це повідомив директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап на своїй сторінці у Фейсбук.

“В офіційному документі зараз зазначено більш обережний прогноз — формулювання "не менш як у два рази" (зростання реального ВВП країни на десятий рік реалізації Стратегії, - ред.) означає, що показник зростання може бути вище. Чому так? По-перше, було б трохи інфантильно в умовах пандемії та світової "коронакризи", в країні, у якій в перспективі 30 років економіка не тільки не зростала, але й падала, закладати занадто амбітні цілі... Це не скасовує того, що всі стейкхолдери, учасники процесу, бізнесмени і чиновники мають прагнути до надшвидкого зростання економіки країни і "виконання п'ятирічки за три роки". Навіть подвоєння реального ВВП за 10 років означає 7% щорічного зростання економіки. Це доволі суттєвий показник”, — підкреслив Кирило Криволап.

Він також наголосив, що аналіз міжнародних практик демонструє, що після економічної кризи 2008 року усього близько 10 країнам у світі вдавалося подвоїти свій реальний ВВП. Кирило Криволап підкреслив, що у НЕС-2030 закладено й цільовий показник щодо зростання обсягів експорту у 150 млрд. доларів.“Як правило, у країнах з подібною структурою економіки, як в Україні, експорт становить від 40 до 60% ВВП. Закладений у НЕС-2030 цільовий індикатор — не менш як 50% від мінімальної планки зростання ВВП на десятий рік її імплементації”, — зазначив Кирило Криволап.Водночас директор Центру економічного відновлення наголосив, що надалі робота над імплементацією Стратегії буде проводитися, зокрема, у Верховній Раді шляхом прийняття відповідних законопроєктів для реалізації ініціатив документу. Нагадаємо, 3 березня Уряд затвердив постановою Національну економічну стратегію до 2030 року. Розробку документу почали влітку 2020 року на платформі Центру економічного відновлення. До створення НЕС-2030 долучилися понад 500 учасників: представники більш як 20 аналітичних центрів, понад 30 бізнес-асоціацій, 40 органів виконавчої влади, експертного середовища та громадянського суспільства.Зазначимо, усі акти Кабінету Міністрів будуть приведені у відповідність до Стратегії. Також будуть скориговані плани діяльності міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, аби вони повністю відповідали положенням Стратегії. Моніторинг виконання Стратегії проводитиметься на єдиному вебпорталі електронного урядування — шляхом аналізу досягнення цільових індикаторів документу. Результати моніторингу щоквартально будуть розглядатися на засіданні Кабінету Міністрів.

Національна економічна стратегія передбачає не менш як подвоєння ВВП та значне зростання експорту

Джерело