Якщо реалізувати більшість ініціатив Національної економічної стратегії, реальний ВВП України може зрости більш ніж у три рази. У цільові індикатори документу, при цьому, заклали найбільш реалістичний прогноз щодо цього показника в умовах світової економічної кризи.

Про це повідомив директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап на своїй сторінці у Фейсбук.

“В офіційному документі зараз зазначено більш обережний прогноз — формулювання "не менш як у два рази" (зростання реального ВВП країни на десятий рік реалізації Стратегії, - ред.) означає, що показник зростання може бути вище. Чому так? По-перше, було б трохи інфантильно в умовах пандемії та світової "коронакризи", в країні, у якій в перспективі 30 років економіка не тільки не зростала, але й падала, закладати занадто амбітні цілі... Це не скасовує того, що всі стейкхолдери, учасники процесу, бізнесмени і чиновники мають прагнути до надшвидкого зростання економіки країни і "виконання п'ятирічки за три роки". Навіть подвоєння реального ВВП за 10 років означає 7% щорічного зростання економіки. Це доволі суттєвий показник”, — підкреслив Кирило Криволап.

Національна економічна стратегія передбачає не менш як подвоєння ВВП та значне зростання експорту

Він також наголосив, що аналіз міжнародних практик демонструє, що після економічної кризи 2008 року усього близько 10 країнам у світі вдавалося подвоїти свій реальний ВВП.

Кирило Криволап підкреслив, що у НЕС-2030 закладено й цільовий показник щодо зростання обсягів експорту у 150 млрд. доларів.

“Як правило, у країнах з подібною структурою економіки, як в Україні, експорт становить від 40 до 60% ВВП. Закладений у НЕС-2030 цільовий індикатор — не менш як 50% від мінімальної планки зростання ВВП на десятий рік її імплементації”, — зазначив Кирило Криволап.

Водночас директор Центру економічного відновлення наголосив, що надалі робота над імплементацією Стратегії буде проводитися, зокрема, у Верховній Раді шляхом прийняття відповідних законопроєктів для реалізації ініціатив документу.

Нагадаємо, 3 березня Уряд затвердив постановою Національну економічну стратегію до 2030 року. Розробку документу почали влітку 2020 року на платформі Центру економічного відновлення. До створення НЕС-2030 долучилися понад 500 учасників: представники більш як 20 аналітичних центрів, понад 30 бізнес-асоціацій, 40 органів виконавчої влади, експертного середовища та громадянського суспільства.

Зазначимо, усі акти Кабінету Міністрів будуть приведені у відповідність до Стратегії. Також будуть скориговані плани діяльності міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, аби вони повністю відповідали положенням Стратегії. Моніторинг виконання Стратегії проводитиметься на єдиному вебпорталі електронного урядування — шляхом аналізу досягнення цільових індикаторів документу. Результати моніторингу щоквартально будуть розглядатися на засіданні Кабінету Міністрів.

Джерело