Розроблений проукраїнським крилом фракції "Слуги народу" законопроєкт про колаборантів взагалі не буде виноситися на розгляд парламенту, адже у фракції зараз більше тих, хто виступає проти такого закону. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказав політичний консультант Віктор Уколов.

"Цей закон, на жаль, не буде прийнятий. Тому що вчора Давид Арахамія під час підходу ЗМІ сказав, що на його думку, закон порушує Конституцію і КСУ його скасує. Тому, з точки зору Арахамії, голови фракції "Слуга народу", монобільшості президента Зеленського, цей взагалі не має виноситися на голосування", – наголосив він.

"Справа в тому, що фракія "Слуг народу" не є однорідною – там є як проукраїнське крило, представником якої є Євгенія Кравчук і авторка закону 5144, так і проросійське крило. Інакше я не можу назвати 40 депутатів-"Слуг", які виступили проти застосування української мови у сфері обслуговування і підтримали законопроєкт Бужанського наприклад", – додав Уколов.

Закон про колаборантів не буде ухвалений парламентом – політичний консультант (Відео)

У відповідь Кравчук заявила, що у монобільшості немає проросійського крила.

"Шевченко, Бужанський, Качура, який казав, що немає альтернативи створенню коаліцій з ОПЗЖ на місцевих виборах. Це зовсім інше крило, і Давид Арахамія, коли транслював вчора їх точку зору, очевидно, зайняв їхню позицію. Це означає, що у фракції є більше тих, хто виступає проти закону про колаборацію, ніж таких, як Євгенія Кравчук. Тому не ждіть сподіваної волі, вона заснула", – зауважив Уколов.

Своєю чергою заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук пояснила мету законопроєкту про колаборантів.

"Загальна філософія цих законопроєктів – це елемент загального законодавства по перехідному правосуддю. Тут навіть не так про те мова, хто скільки років має сидіти, бо є й інші статті – державна зрада, інші. Нам потрібно якимось унеможливити потрапляння тих людей, які співпрацювали з цими адміністраціями. І це не лікарі і не вчителі. Наприклад, є так звані "суди", "прокуратура", так звані "міністерства". Ми ж не збираємося, коли Україна поверне контроль, просто перевісити табличку на українську? Вони не можуть балотуватися, не можуть займати відповідні посади. Це стосується не лікаря, який лікував", – пояснила вона.

"Там є пункт про навчальні заклади – якщо керівник цього навчального закладу влаштовував "п'ятихвилинки ненависті" до української армії і держави, він не може очолювати цей заклад. І так далі – не можуть мати доступ до державної таємниці, низка обмежень", – додала депутатка.

"В тому числі не буде таких новин, як я іноді читаю. Там, сепаратист повернувся десь там у Каховку і збирається йти на місцеві вибори. Тоді оті псевдопартії Мінюст може анульовувати. Це все елемент великого законодавства про перехідне правосуддя", – сказала Кравчук.

"Я переконана, що ми це доопрацюємо з Міністерством реінтеграції, сьогодні як раз мала розмову з віце-прем'єр-міністром Рєзніковим. Бо є різні точки зору – наприклад, не вживати слово колаборант, воно не використовується в європейському законодавстві. Будь-ласка, можна вибрати будь-яке інше слово – пособник, посіпака. Ми допрацюємо, і, я впевнена, знайдеться політична воля зрештою", – вважає заступниця голови фракції "Слуг народу".

Дивіться повний запис програми "Велика політика":

Нагадаємо, 2 березня фракція "Європейська солідарність" висунула до керівництва Верховної Ради вимогу негайно внести до порядку денного законопроєкт про відповідальність за колабораціонізм та створення ТСК щодо "вагнерівців".

Джерело