Температура 38, головний біль та слабкість. Такі побічні дії після щеплення вакциною індійського Serum Інституту відчули медики, які одними з перших отримали довгоочікуваний укол. Кажуть, ці симптоми минулися за день-два і до них були готові. Адже про це виробник попереджає в інструкції до препарату. Нині щеплення проти COVID-19 в Україні зробили вже майже 7 тисяч людей. Як нині почуваються першопрохідці та чи підуть по другу дозу вакцини дізнавалася журналістка "5 каналу".

Повторив за Президентом. Четвертим чиновником, який під камери вакцинувався від коронавірусу, став головний прикордонник. Прищепився у військовому мобільному госпіталі Сєвєродонецька на Луганщині, де напередодні похизувався оголеним торсом Володимир Зеленський.

"Я буду першим серед прикордонників, якщо в мене не буде жодних побічних явищ – і решта службового складу можуть спокійно вакцинуватися", – заявив голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко.

Які побічні ефекти має вакцина та про що розповідають перші щеплені в Україні – сюжет (Відео)

На побічні реакції після вакцинації поскаржилися ті медики, які вкололися одними з перших. Лікар центру екстреної медичної допомоги в Дніпрі, якому ввели препарат Covishield тиждень тому, розповідає, що довелося пити жарознижувальне.

"38,2 була. Під ранок я прокинувся від відчуття ознобу, зміряв температуру, температура підвищилася. Потім до цього симптому приєднався головний біль. Ці результати були очікуваними, тому що вакцина має себе все таки якось проявити", – зауважує лікар Дніпровського Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олексій Берегій.

Схожі симптоми у себе та колег минулого четверга описує й начальниця одеського Центру громадського здоров'я.

"До тридцяти відсотків людей мали підвищення температури, як це і описано в інструкції виробника. У деяких була невелика слабкість, ломота в тілі, головний біль", – акцентує увагу заступниця генерального директора Одеського обласного центру громадського здоров'я Наталя Жураковська.

Медики кажуть, що лихоманка та головний біль минулися за добу-дві. Лікар Олександрівської лікарні, де днями тяжких хворих побільшало, каже, що побічні дії для нього – не показник ефективності вакцини. За тиждень здаватиме кров на антитіла.

"Якість вакцини – це її ефективність в першу чергу. Те, що вона безпечна я думаю – це 100 відсотків. Від того роги, хвіст не виросли. А от чи дасть вона захисний титр антитіл? Я зроблю аналіз, через два тижні будем бачити", – розповідає лікар-хірург невідкладної допомоги Олександрівської лікарні Києва Павло Бик.

Опитані нами лікарі не приховують, що серед колег чимало тих, хто не хоче щеплюватися. Причина – недовіра до вакцини Covishield . Її за рецептом шведсько-британської AstraZeneca виготовляє Serum Інститут в Індії. Міністр охорони здоров'я тим часом визначився, хто йому заважає масово вакцинувати українців.

"Колаборанти ковіду. По іншому їх назвати не можна. Які всіма силами намагаються зірвати виконання нашого національного плану", – зауважив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Днями вколовся Максим Степанов та Віктор Ляшко. Рекламувати препарати проти COVID-19 згодом будуть і громадські діячі, кажуть у МОЗ. Щепився препаратом й Президент.

"Я стою зараз перед вами і, мені здається, живий і здоровий. Тому я дуже хотів би щоб вакцинація в Україні проходила більш швидшими кроками. Поки що темпи не дуже швидкі", – наголосив Зеленський.

Імунізуватися проти коронавірусу в Україні почали 24 лютого. Більш як за тиждень ін'єкцію зробили майже сім тисяч людей. Напередодні, до прикладу, вкололи майже дві тисячі. За прогнозами МОЗ, наприкінці цього тижня цей показник має зрости вп'ятеро.

Ганна Рибалка, Микола Довгий, "5 канал"

Джерело