Про це він сказав під час брифінгу.

На початку своєї промови Блінкен звернув увагу на те, що президент Байден і його адміністрація наполягають на позиції дипломатичного вирішення будь-якого типу питань. При цьому, при необхідності, буде надана військова допомога тим країнам, які дійсно її потребують. Він сказав, що здатність США “бути ефективними дипломатами залежить і від сили армії”.

Чиновник наголосив на основній місії Америки – “об’єднувати країни для вирішення проблем, які неможливо вирішити поодинці”.

Держсекретар США назвав шість зовнішньополітичних пріоритетів країни

На першому місці в адміністрації Байдена виділили боротьбу з пандемією коронавірусу. Зокрема, мова йде про зусилля, спрямовані на організацію та проведення загальнонаціональної кампанії вакцинації. Крім цього, сили нової адміністрації спрямовано на зміцнення глобальної систему охорони здоров’я в зв’язку з рекомендаціями ВООЗ. Блінкен звернув увагу на те, що для досягнення максимального результату потрібна ефективна співпраця між урядами, вченими, компаніями і громадянами з усього світу.

Стабільна економіка. Держсекретар зазначив, що Америка зацікавлена ​​в подоланні триваючої економічної кризи, викликаної пандемією коронавірусу, а також вибудовуванні інклюзивної економіки. Він пояснив, що під “стабільною економікою” мається на увазі більша кількість робочих місць, хороший дохід, низький рівень витрат на утримання домогосподарств і так далі.

Відродження істинної американської демократії. Блінкен зазначив, що легендарна американська демократія опинилася під загрозою, а авторитет країни похитнувся.

“Ми будемо використовувати силу власного прикладу. Ми будемо закликати інші країни проводити ключові реформи, скасовувати погані закони, боротися з корупцією. Ми будемо заохочувати демократичну поведінку”, – сказав чиновник.

Питання імміграції. Блінкен нагадав про те, що адміністрація президента Дональда Трампа створила несприятливі умови для тих громадян, які хотіли б жити і працювати на благо США. Тому новий уряд буде працювати над створенням “гуманної та ефективної імміграційної системи”. Він зазначив, що імміграційна політика – частина “національної ідентичності” США.

Боротьба зі змінами клімату і зелена енергетика. Блінкен нагадав, що президент Байден під час передвиборної кампанії приділяв багато часу і не раз говорив про необхідність продовжити боротися з кліматичними змінами, а також – про перехід на автомобілі нового зразка та розвиток зеленої енергетики.

Відносини з Китаєм. Держсекретар США вважає відносини з азіатською державою – “головним геополітичним випробуванням XXI століття”.

“Китай – єдина країна з потужними економічними, дипломатичними, військовими і технологічними ресурсами, здатна кинути виклик стабільній і відкритій міжнародній системі … Наші відносини з Китаєм будуть конкурентними, коли це можливо, і ворожими, коли це необхідно. І ми будемо взаємодіяти з Китаєм з позиції сили”, – сказав держсекретар.

  • Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що співпраця з Росією в області стратегічної стабільності триватиме, незважаючи на введення санкцій, пов’язаних із захистом прав людини, кіберзлочинністю і так далі.

Джерело