Про це він сказав під час брифінгу з питань зовнішньої політики США.

Блінкен зазначив, що США перебувають в непростому положенні, коли доводиться балансувати між можливостями для підвищення безпеки США і протистоянням російській агресії.

Він зазначив, що США як і раніше прагнуть “до подальшої роботи” з РФ в аспекті стратегічної стабільності, незважаючи на протистояння з Кремлем в питаннях прав людини, кібершпіонажу і подібних. Про це він сказав на тлі рішення ввести санкції проти російський чиновників, які могли бути пов’язані з фактом отруєння опозиціонера Олексія Навального.

США співпрацюватимуть з Росією, незважаючи на санкції, – Блінкен

Блінкен сказав, що в цьому аспекті Україна залишається проблемною точкою, зважаючи на російське втручання на її території. При цьому, США потрібно співпрацювати з Росією в аспекті ядерної зброї, щоб забезпечити безпеку не тільки своєї держави, а й громадян по всьому світу.

Він зробив акцент на тому, що США як і раніше необхідно відстоювати свої цінності й інтереси у всьому світі, не допускаючи “відчуття безкарності” у злочинців.

“Суть в тому, що якщо ми не будемо рішуче виступати, коли наші інтереси або цінності оскаржуються, це створює відчуття безкарності. У цьому випадку погана поведінка триває і погіршується. Що стосується Росії, то ми аналізуємо ряд кричущих дій, які вони зробили”, – сказав Блінкен.

  • Президент США Джо Байден на рік подовжив санкції проти Російської Федерації: вони були введені через те, що Росія окупувала Крим і частину Донбасу.

Джерело