Півтори сотні щиглів випустили на волю у Київській області - пташок хотіли контрабандою доправити в Арабські Емірати. Везли з Херсонської області в рейсовому автобусі в ящиках. Екоінспекція отримала про це анонімне повідомлення, і браконьєра затримали в Києві, коли той забирав вантаж. З десяток щигликів дорогою загинули.

Чому за цих птахів в арабських країнах готові викладати від 50 до 100 доларів за особину - у матеріалі ТСН.19:30.

Контрабандою пташок збирались збути в арабських країнах. Але про ящики з птахами екоінспеції повідомив небайдужий громадянин, і вже на Центральному вокзалі в столиці браконьєра, який зустрічав вантаж, затримали. 

Чому в арабських країнах готові викладати круглі суми за українських щигликів

На контрабандиста склали адмінпротокол, а пташок доправили у притулок диких тварин. Власниця притулку Наталя їх намагалась врятувати. Щеглів винесли на вулицю і нарешті випустили на волю. Деякі пташки настільки знесилені, що не можуть летіти. Наталя каже: таких вона залишить і буде лікувати.

За все це браконьєру загрожує штраф лише в 850 гривень. Натомість за кордоном за одного щиглика контрабандисти беруть від 50 до 100 доларів. Все тому, що в арабських країнах щиглів немає, натомість їхнє м'ясо - вважають делікатесом, з нього роблять паштет. А ще там популярне полювання з хижими птахами: щиглів використовують для їхнього тренування. Це вже не перша спроба контрабанди. 

Щоправда під час таких транспортувань чимало пташок гине. Тих, хто вцілів - випустили в небо, кволих Наталя спробує реанімувати. 

Нагадаємо, що у Кропивницькому рятували рибу від браку кисню. На місцевій річці Інгул утворився 20-сантиметровий шар льоду і водні мешканці почали відчувати брак кисню. Місцеві кажуть, на Водохреще риба навіть підпливала до ополонки, в яку пірнали люди. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Джерело