Подекуди по 32 гривні за літр. Вартість бензину, солярки та автогазу стрімко пішла догори. На заправках цінники змінюють щодня. Такі тарифні каруселі істотно б'ють по гаманцях автомобілістів. Продавці пального переконують, що жодних спекуляцій, мовляв нафта подорожчала – ось і є головна причина зростання цін. Чи справді це так дізнавався журналіст "5 каналу".

Ціна на бензин А-92 зросла на гривню двадцять чотири. Середня вартість цієї марки становить двадцять сім гривень двадцять одну копійку. Бензин марки А-95 додав у ціні гривню двадцять три. Середня ціна за літр – двадцять вісім гривень двадцять дві копійки. Дизельне пальне також подорожчало на гривню двадцять одну копійку. Середня вартість солярки по країні двадцять сім гривень шістдесят три копійки.

За даними консалтингової групи "А-95", ціни на пальне мають наступний вигляд:

Чому різко зросла вартість пального та які це матиме наслідки – сюжет (Відео)

– А-92 + 1,24 грн, середня вартість: 27,21 грн;
– А-95 + 1,23 грн, середня вартість: 28,22 грн;
– ДП + 1,21 грн, середня вартість: 27,63 грн.

"Ми повністю у цьому плані залежимо від зовнішніх постачань. Головна причина зростання цін на пальне – це зростання цін на нафту на зовнішніх ринках", – розповідає економіст Борис Кушнірук.

Торік навесні ціни на пальне в Україні теж стрімко пішли догори. Але після втручання Антимонопольного комітету заправки збавили апетити. Чи буде перевірка і цього року – антимонопольники поки що не повідомили.

"В Україні зростання відбувається непропорційно. В Україні наявний також наш внутрішній ресурс. Паливо нашого внутрішнього виробництва. І по деяких АЗС ми бачимо однакову тенденцію зростання. При цьому на ринку України ми спостерігаємо постійні змови", – зауважує державна уповноважена антимонопольного комітету (2015-2019) Агія Загребельська.

Окрім солярки та бензину подорожчав і автомобільний газ. За місяць його вартість зросла аж на 17%. Тобто на дві гривні двадцять копійок. Зараз автогаз у середньому коштує п'ятнадцять гривень тридцять дев'ять копійок за літр. Для автомобілістів, які використовують блакитне паливо, є добрі новини. Фахівці прогнозують, що газ подешевшає.

"Газ дуже сильно подорожчав через морози. Наприклад, у Польщі дуже багато домогосподарств налаштовані на обігрівання скрапленим газом. І вони створили високий попит на ринку і порвали ціни. Але погода покращується. Попит впав", – зазначає директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

А от про бензин та дизельне пальне такого не скажеш. Ціни й надалі зростатимуть. Подорожчання пального матиме наслідки не лише для автомобілістів, а й для всі українців. Від вартості солярки чи бензину залежить тарифи проїзду у громадському транспорті. Тож маршрутники знову можуть заговорити про підвищення ціни. Дороге пальне вплине і на цінники на продуктах. Вартість доставки товарів також залежить і від ціни бензину чи солярки.

Сергій Барбу, Петро Троць, Євген Сакун, "5 канал"

Джерело