Skip to main content

Посол Британії заявила, що вакцини Covishield і Oxford-AstraZeneca є ідентичними

1 544

Про це заявила посол Британії в Україні Мелінда Сімонс у Twitter.

“Вакцина від COVID-19 Covishield і Oxford-AstraZeneca AZD1222 є ідентичними. Covishield – це ліцензійна назва AZD1222, виробленої в Індії. Припущення, що вакцини AZ/Covishield, що використовуються в Україні, відрізняються за формулою, є категорично неправильним”, – зазначила Сімонс.

Посол Британії заявила, що вакцини Covishield і Oxford-AstraZeneca є ідентичними

ДОВІДКА

Oxford/AstraZeneca – це вакцина на платформі вірусного вектора без здатності до реплікації, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca (про принцип роботи векторних вакцин можна почитати тут). Вона показала середню ефективність в 70%. Один з режимів дозування може бути ефективним на 90%. Її вже використовують у Великій Британії, Мексиці та інших країнах. Для повної імунізації потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Вакцина може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С.

CoviShield – це індійський аналог вакцини AstraZeneca. Вакцини AstraZeneca, крім Індії, виробляють також в Південній Кореї. Обидва виробники були схвалені ВООЗ.

Зазначимо, що індійську версію вакцини компанії AstraZeneca та Оксфордського університету Covishield зареєстрували в Україні за заявкою фірми, створеної 3 місяці тому.

Раніше повідомлялось, що Міністерство охорони здоров’я видало наказ, згідно з яким, зокрема, медичній вертикалі в регіонах забороняється поширювати будь-яку інформацію про виробників та постачальників вакцини проти COVID-19.

Напередодні Україна отримала перші 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca: їх 23 лютого привезли вантажним літаком в аеропорт “Бориспіль”.

  • У середу, 24 лютого, в Україні стартував процес вакцинації проти коронавірусу COVID-19.
  • Згідно з календарним планом вакцинації, першими (впродовж лютого-квітня) планують вакцинувати 367 осіб з-поміж медиків, що працюють з хворими на коронавірус, та військових ООС. Першим щеплення отримав лікар – реаніматолог з Черкас. 
  • 1 березня в Україні дозволили вакцинувати проти COVID-19 громадських діячів. Це будуть робити, аби популяризувати щеплення у випадках, якщо будуть залишки доз вакцин.
  • Президент України Володимир Зеленський провакцинувався проти коронавірусного захворювання COVID-19.

Джерело


Схожі статті

загрузка...