Кожна сьома дитина в світі за останній рік не отримала повноцінного доступу до освіти. Це наслідки пандемії. Але виправити ситуацію ще можна. Найефективніший метод, щоби діти повернулися за парти – вакцинація. Найшвидшими темпами нині рухаються Сполучені Штати та Ізраїль. А от Європа поки що не може стримати хвилю пандемії. Деталі дізнавалася журналістка "5 каналу".

Так, 168 мільйонів дітей не відвідують школу через коронавірус. У дитячому фонді ООН говорять про кризу освіти. Аби показати невизначене майбутнє цих дітей, біля штаб-квартири організації у Нью-Йорку встановили 168 порожніх парт і стільки ж невикористаних рюкзаків. Ця інсталяція символізує дітей, школи, які закрили через пандемію. За останній рік, коли лютував коронавірус, кожна сьома дитина на планеті пропустила три чверті із запланованих уроків.

"Щодня діти, які не мають доступу до прямого навчання, відстають, а діти зі знедолених родин платять найвищу ціну. Ми не можемо дозволити собі другого такого року, коли ці діти вчитимуться в обмеженому режимі, або взагалі не матимуть доступу до уроків", – розповідає виконавча директорка дитячого фонду ООН Генрієтта Фор.

Імунізація: як світ намагається стримати хвилю пандемії – сюжет (Відео)

Таку загрозу вже збагнули багато світових лідерів. Серед них і американський президент Джо Байден. Він хоче якомога швидше відновити навчання у школах. Аби це зробити, у Штатах хочуть пришвидшити і без того масштабну вакцинацію. Нині щеплення отримали вже понад 80 мільйонів американців. Це приблизно чверть населення.

"Одна з моїх перших цілей, як уже я зазначав, – 100 мільйонів вакцинацій за перші 100 днів. Зараз ми на цьому шляху. Минуло трохи більше місяця, і ми встигаємо. Я переконаний, що досягнемо цієї мети", – зауважив президент США Джо Байден.

Уже до травня, каже Байден, країна матиме достатньо вакцин, щоби імунізувати кожного дорослого громадянина. Поки що використовують три препарати проти коронавірусу. Це Pfizer-Biotech, Moderna та Johnson & Johnson. Останню схвалили кілька днів тому. На відміну від конкурентів, для неї непотрібно особливих умов зберігання. І для імунізації достатньо лише одного щеплення, а не два.

"Це маленьке, але світло наприкінці тунелю. Ми дуже багато працюємо, адже безпека громадян – для нас головне", – додав Байден.

Отримати достатню кількість вакцини, зокрема, допоміг американський президент. Байден домовився із найстарішою у світі фармацевтичною компанією Merck про виробництво на їхніх потужностях препарату від Johnson & Johnson. Ці заводи тепер працюватимуть цілодобово. Байден сподівається, що до кінця року країна повернеться до звичного життя.

"Коли ми зможемо жити як раніше? Не знаю, це дуже складне запитання, яке не має чіткої відповіді. Я сподіваюся, це буде до кінця року. Але ця дата залежить від кожного з нас", – відзначив президент США.

Позитивні результати вакцинації вже відчутні в Ізраїлі. Там дві дози щеплення отримали уже більше половини дорослого населення. А разом із пріоритетними групами дві вакцини отримали майже 40 відсотків ізраїльтян. Пандемія в країні пішла на спад.

"Ми не знаємо найгірший сценарій, який запланував коронавірус. Треба бути до всього готовими. Поки що ми вакцинуємося і мріємо про завершення пандемії", – наголошує прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетальягу.

У Європі ж імунізація не така успішна. Деяким країнам затримують поставки. Тому вони скуповують усі доступні дози. Навіть, якщо препарат не пройшов сертифікацію. Словаччина закупила російську вакцину, яку не схвалили в ЄС. І стала другою країною Європи після Угорщини, яка зробила це. Президентка країни Зузана Чапутова переконана, що придбання російської вакцини не підвищить довіру населення до щеплення. Потрібно застосовувати препарати, які затверджені європейським регулятором.

"Словаччина стала другою країною Європейського Союзу, що зробила виняток для використання вакцини Sputnik-V. Цей крок не є виявом відваги чи доказом дипломатичного успіху, радше це – відмова від правила, яким ми керуємося в медичних питаннях і яке для нас є гарантією безпеки людей", – акцентувала увагу Президентка Словаччини Зузана Чапутова.

Тим часом, у ВООЗ закликають не ігнорують правила безпеки, адже попри масову вакцинацію коронавірус навряд чи вдасться здолати цього року. А якщо не дотримуватися правил, на світ чекатимуть нові локдауни.

Мирослава Танська, "5 канал"

Джерело