Згідно з дослідженням, тимчасові татуювання з OLED-світлодіодами - не просто красивий аксесуар. Вони можуть використовуватися як медичні датчики або навіть допомогти зберегти їжу свіжою.

Про це пише журнал Advanced Electronic Materials.

За словами вчених, "розумне татуювання" може світитися, коли спортсмен зневоднений або коли отримав сонячний опік. Їх також можна наносити на продукти харчування, щоб татуювання сигналізували про те, коли термін придатності закінчився.

Вчені створили тату, які світяться: вони можуть працювати як медичні датчики

"В охороні здоров'я вони можуть випромінювати світло при зміні стану пацієнта, або їх потенційно можна було б комбінувати з світлочутливою ​​терапією, наприклад, для націлювання на ракові клітини", - пишуть дослідники.

Сяючі татуювання переносяться на шкіру за принципом "переводки": малюнок наноситься на спеціальний папір, потім папір наклеюється на шкіру і змочується водою. Дослідники стверджують, що позбутися її можна просто промивши область водою з милом. Самі по собі татуювання не можуть працювати вічно: OLED-світлодіоди деградують у відносно короткі терміни після впливу повітря і перестають працювати.

"Перевага цієї технології в тому, що вона недорога, проста в застосуванні і використанні і легко змивається водою з милом", - говорять учені.

Нагадаємо, що на Землі з'явиться новий океан: розколюється цілий континент. Науковці вважають, що через кілька мільйонів років тектонічні плити, що утворюють Африку, розірвуться і розділять континент надвоє.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Джерело