У Міносвіти планують запустити електронну систему моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої освіти.

Про це розповів очільник відомства Сергій Шкарлет.

"Найголовнішим на цьому етапі є узгодження порядку обміну інформацією між Пенсійним фондом та Міністерством освіти і науки. Наразі вже підготовлені проєкти наказу МОН та постанови ПФУ. Після реєстрації цих документів у Мін’юсті ми зможемо синхронізувати інформацію Єдиної державної електронної бази з питань освіти та Пенсійного фонду й розпочати тестування системи", — зазначив міністр.

У МОН моніторитимуть, як працевлаштувалися випускники вишів

За його словами, такий моніторинг необхідний для аналізу та схвалення подальших рішень щодо розвитку системи вищої освіти. Окрім того, показник працевлаштування вдосконалить формулу розподілу фінансування закладів вищої освіти.

Нагадаємо, що згідно з наказом міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, від січня 2021 року набули чинності зміни щодо оформлення дипломів після закінчення вищих навчальних закладів. Останні дипломи з відзнакою в Україні отримали студенти, які закінчили ЗВО в 2020 році.

Замість червоних дипломів, які скасували в 2021 році, у документах про вищу освіту може зазначатися інформація про відмінні досягнення.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело