Служба автомобільних доріг у Тернопільській області 26 лютого підписала договір з ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» на проведення поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення М-12 Стрий – Тернопіль-Кропивницький-Знамянка (через Вінницю, на ділянці км 97+428 - км 145+133).

Загальна вартість договору становить 1,11 млрд грн, повідомляє «Главком» з посиланням на ProZorro.

Згідно з умовами договору, підрядник повинен провести підготовчі роботи, відремонтувати сім мостів, покласти асфальт, облаштувати автобусні зупинки та острівці безпеки, а також здійснити інші будівельні роботи.

«Велике будівництво» Зеленського. Турки «виграли» ще 1 млрд грн

Договір діє до кінця грудня 2021 року.

Замовник оголосив дорожній тендер ще 30 вересня 2020 року. Через місяць «Онур Конструкціон Інтернешнл» написав скаргу до Антимонопольного комітету (АМКУ). У ній він вважав, що Служба автомобільних доріг у Тернопільській області у тендерній документації прописала дискримінаційні вимоги. Проте постійно діюча адміністративна колегія АМКУ відмовила у задоволенні цієї скарги.

Сам аукціон відбувся 5 лютого за участю двох учасників: ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» (стартова ціна – 1,12 млрд грн) і ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада» (1,13 млрд грн). У підсумку фірма-переможець скинула 5,73 млн грн.

Засновниками столичної компанії «Онур Конструкціон Інтернешнл» є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також львів’янин Олег Фаріон, двоюрідний брат дружини Емре Караахметоглу, топ-менеджера «Онуру». Керівником «Онур Конструкціон Інтернешнл» з 2007 року є Їлдиз Бірол.

У 2020 році «Онур Конструкціон Інтернешнл» отримав тендерів на 14,31 млрд. грн.

Загалом, держбюджет-2021 передбачив 81,3 млрд грн на розвиток дорожньої інфраструктури (у 2020 році було виділено 100 млрд грн). З них 66,4 млрд грн будуть профінансовані за рахунок коштів дорожнього фонду. У тому числі: 31 млрд грн – на розвиток і утримання автодоріг державного значення; 18,1 млрд грн – будівництво, реконструкцію та утримання автодоріг місцевого значення (субвенція); 14,8 млрд грн –виконання боргових зобов’язання за запозиченнями під державні гарантії на розвиток мережі автодоріг; 2,5 млрд грн – забезпечення безпеки дорожнього руху.

Джерело