Експрокурор Тернопільської області Микола Петришин прокоментував скандал із влаштуванням бенкету на робочому місці та заперечив своє звільнення з органів прокуратури.

Заяву він оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

"З органів прокуратури я не звільнений та на даний час перебуваю у відпустці, а рішення комісії, як і накази прийняті на його основі - мною будуть оскаржені", - наголосив він. 

Петришин прокоментував скандал із пияцтвом та спростував своє звільнення з органів прокуратури

Скандал довкола Петришина спалахнув у вересні минулого року. Колеги поскаржилися на те, що новопризначений прокурор у перший день перебування на посаді нібито влаштував банкет, на якому змушував підлеглих обіцяти "виконувати будь-які накази" та грозився їх "ї**ти, як тупих свиней". 

Сам Петришин переконує, що "весь цей абсурд" ґрунтується на поясненнях двох осіб, яким він буцімто "відмовив у призначенні на посади своїх заступників".

"Версія про алкоголь та нецензурну лайку спростовується показаннями 12 осіб, зокрема і двома моїми заступниками, які підтверджують мої слова, відеоматеріалами, актом за участі 7 осіб, де записано дослівно: "у приміщенні кабінету продуктів харчування, відкритих алкогольних напоїв, обстановки, яка б вказувала на споживання таких продуктів не встановлено", - стверджує експрокурор. 

Він зауважує, що захід був "офіційним", а "формат його проведення був узгоджений з керівництвом ОГП та проходив під його головуванням в обідню пору".

"Уже о 16:00 в моєму службовому кабінеті працювали співробітники відділу "К" СБУ та працівники Генеральної інспекції, - згадав Петришин. - На час фактично проведення в моєму кабінеті обшуку будь-яких святкувань не було, в кабінеті був тільки я та, як і інші працівники прокуратури, займався службовими справами".

Експрокурор також стверджує, що погодився пройти перевірку на стан сп’яніння, а згодом також пройшов дослідження з використанням поліграфу в державній експертній установі Мін'юсту.

Петришин додав, що подав заперечень та додатків на 100 сторінок, де вказав про "безліч процесуальних порушень та конфлікт інтересів у осіб, залучених до розслідування".

"Мої документи не долучали, докази не досліджували, а в усіх клопотаннях відмовили, у тому числі щодо опитування осіб. На думку Генінспекції, у моєму кабінеті під головуванням керівництва ОГП відбувався не офіційний захід, а моя приватна вечірка, - підсумував експрокурор. - Переконаний, що суд надасть оцінку зібраним доказам та все розставить на свої місця".

Нагадаємо, що в минулому році Миколу Петришина призначили заступником керівника Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону. 

Втім, 2 березня з'явилася інформація про те, що Петришина звільнили з органів прокуратури внаслідок службового розслідування і рішення дисциплінарної комісії.

Джерело