Європейський Союз надав значну підтримку Україні для пом'якшення впливу конфлікту на економіку і вирішив підтримати економічний розвиток Донбасу за новою програмою. Про це заявив президент Європейської ради Шарль Мішель під час спільного з президентом України Володимиром Зеленським брифінгу в Луганській області.

"Цього року ми розпочинаємо нову програму для підтримки економічного розвитку та надання державних послуг у цьому регіоні. Це також включатиме фінансування пунктів в'їзду/виїзду", – сказав він.

Президент Європейської ради висловив переконання, що повне припинення вогню, відкриття більшої кількості пунктів в'їзду/виїзду, а також подальша робота з гуманітарного розмінування покращать життя людей по обидва боки лінії дотику, і ЄС готовий підтримувати ці зусилля.

ЄС запроваджує нову програму економічної підтримки Донбасу (Відео)

За словами Шарля Мішеля, у ЄС очікують, що Росія забезпечить повний доступ для СММ ОБСЄ до всіх територій України, які наразі не контролюються урядом, а пандемія COVID-19 не повинна використовуватися як привід для подальшого відмежування цих територій від України.

"Ми також закликаємо Росію повернутися до Спільного центру контролю та координації", – додав президент Європейської ради.

Шарль Мішель зазначив, що побачив на власні очі, як та робота, яку проводить Україна у співпраці з міжнародними партнерами на лінії дотику на Донбасі, покращує щоденне життя людей.

Нагадаємо, що перед цим президент Європейської ради заявив про те, що санкції ЄС проти РФ залишаться в силі, допоки не будуть реалізовані Мінські угоди.

Джерело