Українським фахівцям корисно взаємодіяти зі стратегами НАТО.

Про це заявив останній президент ДП «Антонов» Олександр Лось в програмі  «Романенко. Беседы».

«За програмними документами НАТО показано, що вже до 2025 року відбудеться якісний перехід у всіх підрозділах – мається на увазі у всіх видах збройних сил. Буде здійснюватися перехід до автономної техніки так званої. Тобто не просто безпілотна як така. Безпілотною ми звикли називати техніку теле або дистанційно керовану. Тобто, є оператор, сидить в бункері, і через систему радіоканалів зашифрованих через ручки управляє літальним апаратом. Мова вже буде йти саме про цілком автономних роботів, тобто робототехніку», - говорить експерт.

Світ йде шляхом технологічної автономізації, - Лось

Але він наголошує, що у такої техніки є недоліки.

«Парадокс і біда полягає в тому, що виникає ефект позитивно-зворотного зв'язку. Якщо ця техніка є у умовного противника – така ж техніка для придушення їх роботів повинна бути і у нас. І нам теж потрібно розвивати це науково-технічний напрям», - констатує Лось.

Фахівець стверджує, що Україна має всі можливості створювати таку техніку, проте у нас є проблеми з авіаційними матеріалами через санкції.

«Всі компоненти окремо у нас представлені в наукових школах. У нас є інтелектуальний потенціал і люди, у яких є бажання створювати кожен окремий компонент, необхідний для того, щоб скласти це в систему. У нас є двигуни, радіоканали, мовчу про аеродинаміку – це взагалі наша фішка. З авіаційними матеріалами у нас проблем більше, тому що всі вони знаходяться за кордоном», - каже він.

На його думку, нам потрібно створювати військово-політичні альянси, в яких Україні не перешкоджатимуть по лінії експортного контролю в постачанні критичних матеріалів.

Експерт підкреслив, що зараз світ йде шляхом технологічної автономізації, і Україна має наслідувати цей приклад.

Джерело