Українці зможуть отримати компенсацію за побічні дії вакцини від COVID-19, не звертаючись до суду

Про це повідомляти на сайті Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

ВООЗ затвердила програму компенсації шкоди здоров'ю, заподіяної вакцинацією від коронавірусу COVID – 19 для людей в 92 країнах з низьким і середнім рівнем доходу-учасницях програми COVAX. Серед цих країн і Україна.

Нові компенсації для українців, з'ясувалося, хто може розраховувати на виплати:

Програма фінансуватиметься за рахунок невеликого збору з кожної дози вакцин за програмою COVAX. Компенсувати збиток при рідкісних, але серйозних побічних ефектах. Для цього не потрібно буде звертатися до суду.

Нові компенсації для українців, з'ясувалося, хто може розраховувати на виплати:

"Надаючи одноразову компенсацію в повному і остаточному врегулюванні будь-яких претензій, програма COVAX націлена на значне скорочення необхідності звернень до судів, що є потенційно тривалим і дорогим процесом", – йдеться в повідомленні.

Подавати заявки на компенсацію можна буде з 31 березня 2021 року, коли запрацює спеціальний сайт програми, на якому, крім іншого, можна буде знайти відповіді на питання щодо компенсацій.

Заявку на компенсацію зможуть подати і ті, хто пройде вакцинацію до 31 Березня.

Нагадаємо, 23 лютого в Україну прибуде 500 тисяч доз вакцини від компанії AstraZeneca під назвою CoviShield, виробленої в індійському місті Пуна. Її вже зареєструвало МОЗ.

Препарат, розроблений британсько-шведською фармацевтичною компанією AstraZeneca і Оксфордським університетом. Обсяг першої партії для України-500 тис.доз. Нові поставки цієї вакцини в нашу країну очікуються кожні 7-10 днів.

Нові компенсації для українців, з'ясувалося, хто може розраховувати на виплати:

За інформацією ВП, відразу після прильоту літака в Бориспіль 23 лютого вакцина буде переміщена на перший логістичний склад, з якого в деякі регіони буде доставлятися в той же день, а в деякі — в наступні дні.

На перших етапах прищеплювати українців планують вакцинами чотирьох компаній: Pfizer / BioNTech, AstraZeneсa, Sinovac, Novavах.

Заступник міністра охорони здоров'я-головний санітарний лікар Віктор Ляшко запевняє, що пройти вакцинацію від коронавірусної інфекції за державний рахунок зможуть всі бажаючі, але не одночасно.

Джерело