Президент Володимир Зеленський підписав закон про зниження ставки податку на додану вартість (ПДВ) з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції.

Про повідомляє пресслужба Офісу президента.

Документ передбачає зниженння ставки ПДВ для такої сільськогосподарської продукції: велика рогата худоба, свині, молоко цілісне, пшениця і жито, ячмінь, овес, кукурудза, соєві боби, цукровий буряк, насіння льону, ріпак, соняшник та інші олійні культури.

Зеленський підписав закон про зниження ПДВ для аграріїв з 20% до 14%

"Закон спрямований на забезпечення підтримки сільськогосподарського товаровиробництва в Україні, залучення інвестицій в галузь і підвищення конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства", - йдеться в заяві.

Крім цього, що реалізація норм закону знизить мотивацію платників податків до оптимізації податкових зобов'язань з ПДВ за операціями з відповідною продукцією, зменшить втрати бюджету і сприятиме детінізації в сфері аграрного виробництва.

Нагадаємо:

17 грудня 2020 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт, який встановлює знижену 14-відсоткову ставку податку на додану вартість (ПДВ) на операції з постачання на митній території України та ввезення в країну окремих видів сільськогосподарської продукції.

Міністерство фінансів і Державна податкова служба підтримують ухвалення законопроєкту, однак низка експертів критикувала його, заявляючи, що він унеможливоює усунення податкових скруток. Як вважає кандидат економічних наук, експерт Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Леонід Тулуш, зниження ставки ПДВ на молочну сировину може призвести до подорожчання молочних продуктів в Україні.

Джерело