Об'єднання українців Франції звернулося до Національного банку України з проханням випустити пам'ятну монету на вшанування загиблого на російсько-українській війні соліста Паризької опери, добровольця АТО Василя Сліпака, який загинув у боях на Світлодарській дузі в червні 2016 року. Про це повідомив "Укрінформ".

"Українці Франції дякують Національному банку України за постійну підтримку українських військових та звертаються з проханням увічнити ім’я Героя України, воїна Василя Сліпака ("Міфа"), соліста Паризької опери, який був добровольцем в АТО та загинув під час боїв на Світлодарській дузі в червні 2016 року", – йдеться у петиції.

В ОУФ нагадали, що Василь Сліпак – кавалер ордена "За мужність", Герой України, кавалер ордена "Золота Зірка". Він був також одним з лідерів української громади Франції, членом Об’єднання українців Франції

Українці Франції просять НБУ вшанувати Василя Сліпака пам'ятною монетою

"Просимо випустити колекційну монету на честь Василя Сліпака до 29 червня 2021 року, коли світ визначатиме 5 років з дня загибелі великого українця", – йдеться в заяві.

Український оперний співак Василь Сліпак (1974-2016) – позивний "Міф", соліст Паризької національної опери, волонтер і учасник російсько-української війни.

Вперше він вирушив на фронт у травні 2015 року: воював у Пісках поблизу Донецького аеропорту, брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу, був поранений. Знову поїхав на передову у вересні 2015 року – у Водяне, на лінію зіткнення, у жовтні повернувся до Парижа. В червні 2016 року знову поїхав на Донбас на півроку, але 29 червня 2016 року загинув від кулі снайпера. У лютому 2017 року Василю Сліпаку посмертно присвоєно звання Героя України.

Джерело