У Львові у масових розбещеннях та зґвалтуванні неповнолітніх дівчат підозрюють екскерівника одного із офіційно незареєстрованого молодіжних християнських товариств. За даними прокуратури, чоловіка звинувачують в скоєнні 147 статевих злочинів, нібито він ґвалтував дівчаток віком 11-14 років від 2005 року.

Про це повідомляє hromadske з посиланням на прокуратуру Львівської області​​​​​​.

Наразі проти чоловіка відкрито 11 кримінальних справ. Вони налічують 147 епізодів за фактом статевих злочинів проти дівчаток 11-14 років, яких він нібито ґвалтував від 2005 року.

Змушував дівчаток роздягатися і ґвалтував у приміщенні храму: у Львові судитимуть екскерівника "християнського товариства"

Зазначається, що йдеться про підозрюваного, який очолював офіційно незареєстроване Молодіжно-християнське товариство "Діти Христа". Організація нібито займалась організацією християнських дитячих таборів, проведенням лекцій для дітей на релігійну тематику, відвідувало з подарунками та виступами інтернати та дитячі будинки.

Слідчі встановили, що Роман М** упродовж 2003-2018 р. працював координатором зовнішніх зв'язків у навчально-виховному комплексі "Школа-гімназія святої Софії", від керівництва якого отримав дозвіл на проведення зборів свого руху "Діти Христа". 

Згідно з матеріалами справи, мовляв чоловік "доторкався пальцями до статевих органів малолітніх дівчат", а також "оголював свій статевий орган і торкався ним до оголених частин тіла малолітніх". Також слідчі вважають, що підозрюваний також ґвалтував дівчаток.

Усе відбувалося в окремому складському приміщенні на території храму, куди він приводив дітей і змушував їх роздягатися. Дівчаткам він говорив, що це нібито покарання за їхню погану поведінку або як відшкодування за витрати на них. Виявилося, що серед потерпілих були діти і з повних сімей, і діти-сироти чи позбавлені батьківської опіки.

Під час слідчих дій правоохоронці виявили й вилучили у чоловіка цифрові носії інформації з фото та відео та інші докази, зміст яких, на думку слідства, нібито вказує, що він здійснював дії сексуального характеру щодо неповнолітніх.

Обвинувальний акт щодо 47-річного чоловіка скерували до суду. У разі доведення провини йому загрожує до 15 років позбавлення волі.​

Водночас, редакція "Громадського" поспілкувалася із адвокаткою підозрюваного, яка заявила, що справа не є однозначною і терміни давності інкримінованих злочинів минули. Крім того, з її слів, сам Роман М** провини не визнає і наразі має серйозні психічні розлади, мовляв навіть під час досудового розслідування неодноразово намагався скоїти самогубство.

"Осудність встановлена станом на жовтень минулого року. Але наразі в нього дуже серйозні розлади, і він не те що потребує, а вимагає лікування, негайного втручання психіатра. Він став овочем. І про це відомо правоохоронним органам", - сказала адвокатка Ганна Худоба.

На офіційних сторінках прокуратури наразі відповідної інформації про перебіг справи немає, втім від 24 вересня 2020 року є повідомлення про вручення підозри зловмиснику, який причетний до розбещення та зґвалтування дітей. Із контексту стає зрозуміло, що йдеться про вище згаданого чоловіка.

Нагадаємо, раніше слідчі оголосили про підозру за розбещення дітей 52-річному жителю Жмеринки Вінницької області. Від його дій постраждали 11 дітей віком від 12 до 14 років. Також затриманому інкримінується ще п’ять злочинних епізодів. 

Джерело