У суботу, 20 лютого о 19:36 за київським часом із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) відбувся успішний запуск у космос ракети-носія середнього класу "Антарес". Частину цієї ракети спроектували та виготовили в Україні.

"Антарес" складається з двох ступенів і космічного вантажного корабля Cygnus (третій ступінь). Основну конструкцію першого ступеня розробило ДП "КБ "Південне" та виготовило ДП "ВО ПМЗ" у кооперації з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Київприлад" (Київ), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), "ЧЕЗАРА", "РАПІД" (Чернігів) та iн. Головний розробник ракети-носія – американська корпорація Northrop Grumman.

"Підготовка PH "Антарес", її випробування та пуск проведені за участю фахівців ДП "КБ "Південне", ДП "ВО ПМЗ" та НВО "Хартрон-АРКОС". З території Конструкторського бюро "Південне" в режимі реального часу здійснювалася технічна підтримка пуску, приймання та оброблення телеметричної інформації. Ракета-носій вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus, на борту якого близько 3629 кг корисного вантажу NASA для Міжнародної космічної станції - провізія та речі для екіпажу, матеріали для наукових досліджень, устаткування для станції та виходу у відкритий космос, комп'ютери та комплектуючі, кубсати", - повідомили в КБ "Південне".

У США запустили в космос ракету, основну конструкцію першого ступеню якої виготовили в Україні

Уперше ця ракета-носій побувала в космосі 2013 року. Відтоді було 14 запусків, із яких лише один невдалий.

Джерело