Інфекційна дифтерія вражає органи серцево-судинної, дихальної та нервової системи. Смертность від цієї хвороби становить 50%, тому вона вважається більш небезпечною за кір. Які симптоми видають дифтерію і чому не потрібно ігнорувати вакцинацію від недуги?

Шляхи зараження дифтерією

Збудником дифтерії є вірус дифтерійної палички. Він передається повітряно-крапельним і контактним шляхом. Найчастіше вірус потрапляє в організм через шкіру, слизову оболонку очей, рани або ж слизові оболонки статевих органів.

Дифтерія: шляхи зараження і симптоми

Варто відзначити, що є люди, які можуть не підозрювати про наявність дифтерійної палички в організмі. Вона живе у їхній носовій порожнині, а розмножується за допомогою мокротиння кашлю або чхання.

Дифтерія: шляхи зараження і симптоми

Дифтерія: симптоми

Інкубаційний період хвороби – від двох до семи діб.

Ознаки дифтерії: відчувається біль у горлі, осиплість голосу, підвищується температура до 38-40 градусів, лихоманка, набрякає шия і слизова оболонка ротоглотки, наліт на мигдалинах має сірий колір, збільшуються шийні і підщелепні лімфатичні вузли. Пацієнт скаржиться на слабкість, головний біль, а шкіряні покриви бліднуть.

Ускладнення дифтерії

Коли дифтерійний токсин потрапляє в кров людини, це призводить до порушення синтезу білка клітинами, через що вони гинуть. Ускладнення від інфекційного захворювання: блокуються дихальні шляхи, пошкоджується серцевий м’яз і нервова система, може спостерігатися нефрозонефрит, інфекційно-токсичний шок або пневмонія.

Дифтерія: шляхи зараження і симптоми

Дифтерія: лікування

Всі ті, кому не пощастило хворіти на дифтерію, підлягають госпіталізації. На стаціонарному лікуванні пацієнтам вводять протидифтерійну сироватку. Однак це не буде абсолютною гарантією одужання: ризик смерті досить високий. Своєчасна профілактика знижує ризик захворювання.

Дифтерія: щеплення

Дифтерія в Україні у поточному році має епідемічний характер. Це пов’язано з тим, що велика кількість людей відмовляється від щеплення і не робить їх дітям.

Лікарі рекомендують робити щеплення від захворювання. Варто відзначити, що навіть вакцинація не дає стовідсоткову гарантію того, що людина не захворіє на цю недугу.

Є і позитивні сторони цієї профілактики: людина після неї легше бореться із симптомами хвороби та процедура вакцинації є безкоштовною.

Джерело