Риносинусит або синусит – запалення слизової оболонки носа. Якщо знати симптоми захворювання, можна уникнути ускладнень.

Синусит пазух носа: симптоми

Базові ознаки хвороби: закладеність носа, а виділення зеленого або жовтого кольору (іноді з кров’ю), температура сягає позначки 40 градусів, турбує важкість і біль в носовій і лобовій частині обличчя, головний біль має пульсуючий характер. Якщо інфекція викликана вірусом, хворий скаржиться на болі в горлі, чхає і кашляє (слиз має прозорий або мутний колір).

Синусит і гострий синусит: як розпізнати та вилікувати Синусит гнійний: симптоми

Лікується гнійний (гострий) синусит близько двох місяців. Основні ознаки хвороби: відчуваються болі в носових пазухах, сильна закладеність носа, слабкість, набряк слизової і щік, ускладнюється дихання, головний біль, рясні виділення з носа, погіршується нюх і смакові відчуття, кашель, підвищена температура. Також турбує неприємний запах із рота, гугнявість голосу і може бути зубний біль.

Синусит і гострий синусит: як розпізнати та вилікувати

Синусит у дорослих: ускладнення

Збудниками синуситу у дорослих найчастіше стають шкідливі мікроорганізми. Вони дратують одну або відразу декілька пазух носа. Якщо ігнорувати хворобу або неправильно лікуватися, можливі такі ускладнення: інфекція переходить в очі або навколишні тканини; може бути згортання судин носа; гнійне запалення мозку; інфекція кісток або навіть менінгіт.

Синусит у дітей

Симптоми синуситу у дітей збігаються з симптомами у дорослих, але організм малюків реагує на хворобу більш агресивно. Перші симптоми синуситу у дітей – закладеність носа і сухий вечірній кашель (особливо вночі). При появі головного болю, стомлюваності та втраті апетиту необхідно терміново звернутися до отоларинголога.

Синусит і гострий синусит: як розпізнати та вилікувати

Лікування при синуситі

Чим лікують синусит? Рекомендується часто пити теплий чай і промивати носову порожнину відварами ромашки, якщо на неї немає алергії. Антибіотики будуть неефективними. Добре допомагають назальні спреї, жарознижуючі та антигістамінні засоби.

При алергічному синуситі рекомендується імунотерапія, уникнення алергену і прийом антигістамінних препаратів.

Як правило, синусит проходить через сім-десять днів. Якщо лікування затягнулося, потрібно терміново звернутися за медичною допомогою.

Джерело