Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.
"Медзаклад завдяки Уряду Франції, громадській організації "Національна федерація цивільного захисту" та компанії "Servier Ukraine" отримав два комплекти телемедичного обладнання для обслуговування пацієнтів і два легкові автомобілі з необхідним медичним оснащенням", — повідомив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко, який побував у Медвині на відкритті роботи служби.
Також Медвин відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Гаель Весьєр та представники французьких організацій-партнерів.

Телемедична допомога — це новий формат надання медичних послуг у сільській місцевості.
"Сьогодні амбулаторія обслуговує 7 тис. пацієнтів. Медичні послуги тут надаватимуть двоє сімейних лікарів. У закладі є все необхідне обладнання й устаткування для належного обстеження та лікування як дорослих, так і дітей. Відтепер пацієнти можуть зробити низку аналізів, у тому числі біохімічних, електрокардіограму, виміряти артеріальний тиск та отримати інші послуги, які надають на первинному рівні", — йдеться у повідомленні.
Начальник Київської ОВА Руслан Кравченко розповів, що присутні змогли побачити, як працює телемедична служба, на практиці.
"Так, усі дані одного з пацієнтів медпрацівниця оперативно внесла до телесистеми, здійснила забір крові. Результати були готові за лічені хвилини. Ще за декілька хвилин із пацієнтом звʼязався лікар однієї з районних лікарень для надання консультації з подальшого лікування", — йдеться у повідомленні.
В умовах війни телемедицина стає ще більш актуальною, стверджує посадовець.
"Адже людина, захворівши, не завжди може дістатися до великого районного чи обласного медичного закладу, щоб отримати консультацію лікарів, особливо вузькопрофільних. Вдячний французьким партнерам за допомогу", — наголосив начальник КОВА.
Що відомо про впровадження телемедицини в УкраїніУ липні Кабінет Міністрів схвалив Стратегію розбудови телемедицини в Україні та план її реалізації на 2023-2025 роки.
У серпні Верховна рада затвердила законопроєкти для впровадження телемедицини в Україні.
Телемедицина — це дистанційне надання медичних послуг через електронні засоби звʼязку. Зокрема, через онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або компʼютера.
Для нас звично, що спілкування з лікарем відбувається наживо, а варіант онлайн-консультації викликає недовіру. Разом з тим пандемія COVID-19 змусила знову заговорити про можливості й переваги “дистанційного лікування”.
Джерело