Всім відомо, що поїздки на велосипеді допомагають бути здоровим. Одне з минулорічних досліджень показало, що велосипедисти менш схильні до серцевих захворювань та раку. Але багатьох чоловіків цікавить питання чи призводить час, проведений у сідлі, до проблем у ліжку?

Про це пише The Guardian.

Велосипедисти роблять

Велосипедисти роблять

В останні роки вчені пов'язали їзду на велосипеді з кількома проблемами чоловічого здоров'я, включаючи еректильну дисфункцію, яка, як вони припускають, викликана тим, що сідло зменшує приплив крові до статевого органу.

В одному з досліджень норвезькі вчені зібрали дані 160 чоловіків після того, як вони взяли участь у велотурі на довгі дистанції.

Велосипедисти роблять

Вони виявили, що кожен п'ятий з них страждав від оніміння чоловічого органу, яке тривало до тижня після поїздки, а у 13% розвинулася еректильна дисфункція, яка в більшості випадків тривала більше тижня.

Однак інші дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско заявили, що вибірка чоловіків була невеликою, а отже такі дослідження не можуть точно встановити зв'язок проблеми чоловічого здоров'я та їздою на велосипеді.

Велосипедисти роблять

Вчені довели, що всупереч поширеній думці, захоплення поїздками на велосипеді не підвищує ймовірність розвитку імпотенції у чоловіків.

Навпаки, велосипед в цьому плані дуже корисний – у велосипедистів порушення потенції трапляється значно рідше, ніж у людей, що займаються іншим видом спорту.

Велосипедисти роблять

Автори дослідження проаналізували дані про здоров’я майже 4000 чоловіків, які регулярно займалися спортом на любительському рівні. Їх розділили на три групи: велосипедисти, бігуни та плавці.

Спорсмени, що входили в ці групи, були одного віку, мали однаковий індекс маси тіла і ідентичні супутні захворювання.

Фахівці з’ясували, що в учасників були проблеми з сечовипусканням та потенцією.

Велосипедисти роблять

В результаті вони з'ясували, що поїздки на велосипеді багато в чому дуже корисні для чоловічого здоров’я.

Також наш портал повідомляв, знову сідати на велосипед? В Україні приготували нові покарання для власників авто із ГБО

Джерело