Прикмета свідчить, що якщо в цей день зустріти світанок, тоді цілий рік не буде бід.

День літнього сонцестояння 2024: коли буде найдовший день цього року

Найтриваліший день у році настає в день літнього сонцестояння, який, за київським часом, триватиме більш ніж 16 годин.

Коли в 2024 році літнє сонцестояння
У день літнього сонцестояння, яке припадає на червень, сонячний диск рухається по екліптиці і досягає своєї Північної крайньої точки, перебуваючи на максимальній відстані на північ від небесного екватора. У цей день сонце досягає найбільшої висоти на небосхилі, що призводить до максимальної тривалості світлового дня і найкоротшої ночі в році. На південній півкулі Землі відбувається зворотне явище.

Дата сонцестояння може відрізнятися залежно від часового поясу. У Києві точний час початку літнього сонцестояння в 2024 році припадає на 20 червня о 23:50:20.

Традиції на літнє сонцестояння
У період язичництва свято літнього сонцестояння досягло найбільшої популярності. Ритуали, пов’язані з цією подією, мали таке величезне значення, що лише деякі наважувались ними знехтувати, оскільки вважалося, що вони визначають характер і події в житті людини на весь наступне рік.

У слов’ян день літнього сонцестояння був пов’язаний з головним літнім святом, відомим як Купала. Однак після введення григоріанського календаря це свято перестало збігатися з найтривалішим днем у році.

З появою християнства язичницькі звичаї втратили свою популярність. Церква активно намагалася заборонити їх практику, попри всі зусилля люди так і не забули про літнє сонцестояння. Це свято досі відзначається в багатьох країнах світу. Наприклад, у Фінляндії найдовший день року, відомий як Юханнус, навіть став офіційним державним святом.

Джерело