Із селище Нью-Йорк вивезли трьох дітей з однієї родини, які залишилися сиротами, йдеться в ТСН.

Семирічну Аню зі старшою сестрою і братом  привезли до Києва із селища Нью-Йорк, що на Донеччині. “Нам всі вікна розбили і дірку у фундаменті зробили. Якщо сильно стріляли, то у нас підвал сипався. Мама боялася, що підвал обвалиться”, - розповідає дитина.

Вони й досі не можуть до кінця зрозуміти, що мами немає. Вона хворіла і померла кілька тижнів тому, тата не стало ще раніше. Сиріт забрали до себе рідні. Тітка Лєра розказує, що виїжджати з Нью-Йорка з дітьми не планували, але до них прийшли поліцейські. “Нам діток не залишають, бо там сильніше, ніж тут. Нам їх не залишать. Тому нам дали час, щоб знайти, куди їх можна було вивезти”, - розповідає жінка. 

Мама померла, а батька давно немає: з Нью-Йорка з-під обстрілів врятували трьох сиріт

У Нью-Йорк долітає ворожа артилерія та міномети щодня. “За 3 дні до цієї евакуації, теж вивозили родину, і потрапили під обстріл. Били прицільно по нашій автівці”, - пригадує поліціянт екіпажу "Білий Янгол" Павло Дяченко.

Дітвору з Нью-Йорка у Києві прихистила двоюрідна сестра. Аліна з чоловіком та  донькою виїхали з Донеччини торік. У столиці винаймають житло. “Я їх винянчила. Я не можу їх кинути”, - каже вона. 

ТСН для дітей, що останніми роками бачили тільки війну, влаштовує невеличке свято і відправила малечу до зоопарку. 

Двоюрідна сестра ж мріє: хоче оформити опікунство. У свої 21 у неї тепер буде четверо дітей.

У семи населених пунктах на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей. За рішенням координаційного штабу – обов'язкова евакуація буде проведена в місті Залізне, селищах Нью-Йорк і Північне, селах Костянтинівка, Іванопілля, Миколаївка, Подільське. Попри постійні обстріли, там досі живе 239 дітей.

Читайте також:

“Чи будеш прильоти фотографувати?”: бабуся із Бахмута стала зіркою TikTok, але не знала про це

До контрнаступу готові: бійці штурмових бригад показали, чим дивуватимуть ворога

Джерело