Про це пише у себе в телеграм-каналі Костянтин Машовець , військовий оглядач, координатор групи "Інформаційний опір".

Він описав ситуацію на Куп'янському, а для нас на Сватівсько-Старобільському напрямі.

На сьогоднішній день Куп'янське спрямування є місцем докладання головних зусиль угруповання військ (ГВ) противника "Захід". За його інформацією, як резерв "першої черги" на цьому напрямку противником розгорнуто до 2 мсп + 1, так званий "резервний стрілецький полк" (який використовується переважно як "перевалочно-розподільна" база для маршового поповнення Західного військового округу (ЗВО).

Кинуть «елітні» війська: окупанти обрали новий напрямок для наступу

«Це угруповання налічує: - особового складу (лс) – під 49 тисяч (48 969) військовослужбовців (разом із резервним компонентом). До 395-400 танків (включаючи перебувають на ремонті та відновленні, таких, принаймні, до чверті). До 406 (це ще за найоптимістичнішими оцінками, є дані, що ББМ у противника на цьому напрямі взагалі менше 350 одиниць). До 426-430 одиниць артилерійських систем калібром 100-мм та вище. До 110 установок РСЗВ. До 8 мобільних пускових установок (ПУ) оперативно-тактичних та тактичних ракетних комплексів (ОТРК\ТРК)», - повідомляє експерт.

Кинуть «елітні» війська: окупанти обрали новий напрямок для наступу

Він акцентує увагу, що не все з цього переліку зосереджено та розгорнуто саме на Куп'янському напрямку (частина знаходиться або в резерві, або на "відновленні та ремонті"), але значна (велика) частина знаходиться саме тут.

«Всі ці формування противника відносяться, в основному, до складу об'єднань ЗВО – 1-ї гвардійської танкової армії (гв. ТА) та 20-ї гвардійської загальновійськової армії (гв. ОВА), посилених окремими частинами та підрозділами 6-ї ОВА. Коротше кажучи, "елітний" ЗВО зі своїми "елітними" (я б навіть визначив, як "придворними") дивізіями. І хоча після майже півтора року війни, вся ця "елітність" з'єднань і частин цього округу, скажімо прямо, "трохи зблікла", внаслідок, м'яко кажучи, не зовсім вдалих наступів на Київ, Чернігів, Харків та Суми, а потім і на Слов'янськ ... основна частина військ ЗВО продовжує зберігати певну боєздатність», - пише Машовець.

Він зазначає, що противник останнім часом проявляв свою активність на наступних ділянках: Гряниківка – Дворічна, Масютівка – Голубівка, Лиман Перший – Сіньківка – Ягідне – Кислівка, Ягідне – Іванівка. Також противник досить активно намагається діяти у районі с. Кам'янка, с. Коломийчиха та с. Райгородка.

Кинуть «елітні» війська: окупанти обрали новий напрямок для наступу

«Очевидно, сенсом цих дій є вихід на кордон по дорозі Р-07 на ділянці між Куп'янськом та Новоселівським... та "звернення" оборони ЗСУ вздовж нар. Оскол з півночі на південь на ділянці між Дворічною та Куп'янськом. Наскільки я розумію, це найближче завдання, подальше відновлення відновлення оборони по нар. Оскол на ділянці між Куп'янськом та Боровою», - підсумував Машовець.

Джерело