Троїцька субота — особливий день підготовки, який потрібен, щоб духовно очиститися перед Трійцею. Що не можна робити напередодні великого церковного свята?

Троїцька батьківська субота 2023 року: коли, як підготуватися і що не можна робити

Троїцька субота, субота перед Трійцею або П’ятидесятницею — назви одного свята. У християнській традиції завжди припадає на суботу перед Трійцею, тому щороку святкується в різні дати.

Троїцька батьківська субота 2023 року: коли
Для православних християн Троїцька батьківська субота має особливе значення. Адже вона допомагає очиститися духовно перед П’ятидесятницею, підготуватися до прийняття Святого Духа. 2023 року Троїцька батьківська субота припадає на 3 червня.

Що не можна робити на Троїцьку батьківську суботу
Напередодні Трійці віряни дотримуються певних заборон та обмежень, які допомагають духовно підготуватися до великого свята. Серед основних:

потрібно дотримуватися посту і не вживати в їжу м’ясні продукти — краще їх замінити овочами, фруктами, злаками; варто утриматися від розважальних закладів та інших розваг — не відвідуйте різноманітні події, театри, концерти, вечірки, краще сконцентруватися на молитвах і духовних роздумах; не рекомендується лаятися, лихословити, ображати інших — краще уникати будь-яких конфліктних ситуацій, намагатися вирішувати будь-які непорозуміння. Також дуже важливо напередодні Трійці відвідати церкву, послухати богослужіння, помолитися і прийняти святе причастя.

Джерело