"За" проголосували 13 членів ВРП — одноголосно

Вища рада правосуддя відсторонила до 25 липня 2023 року голову Макарівського райсуду Київської області Олексія Тандира від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності за скоєння ДТП. "За" проголосували 13 членів ВРП, повідомляє "Суспільне".

1 червня, відбулось засідання ВРП, щодо розгляду клопотання заступника Генпрокурора Антона Войтенка щодо судді Тандира.

Суддю Тандира, якого звинувачують у скоєнні ДТП, відсторонили від здійснення правосуддя – що відомо

Один із членів ВРП Роман Маселко подав заяву про самовідвід.

Як зазначила, виступаючи на засіданні, представниця Вищої ради правосуддя Тетяна Бондаренко, наявність підозри щодо Олексія Тандира у вчинені кримінального правопорушення може поставити під сумнів незалежність та чесність судді під час здійснення правосуддя. Крім того, за її словами, розслідування кримінальної справи про ДТП з тяжкими наслідками за участі судді може зашкодити авторитету судової влади та довірі суспільства до неї.

Членкиня ВРП Ірина Бондар вважає, що зазначена у клопотанні прокуратури щодо Тандира кваліфікація "з ознаками сп'яніння" не відповідає вимогам Кримінального кодексу України. Вона наголосила, що станом на тепер, стан алкогольного сп'яніння винуватця ДТП не встановлено.

Ірина Бондар також переконує, що заяви про те, що суддя не погоджувався надавати біологічні зразки одразу після аварії, є "перекручуванням фактів". Вона зазначає, що в ніч на 26 травня у Києві була оголошена повітряна тривога, яка тривала до 6-ї ранку. Це не давало органам досудового розслідування відібрати біологічні зразки. А вже зранку о 10-й годині Тандир добровільно надав біологічні зразки сечі, сказала Бондар.

Один із членів ВРП зазначив, що є підстави вважати, що подальше перебування судді Тандира на посаді судді райсуду Київської області може призвести до незаконного впливу на свідків.

За його словами, Тандир має широке коло знайомств серед працівників суду, не тільки районної ланки, має знайомих у правоохоронних органах і може використовувати своє службове становище. Ідеться про ймовірність впливати на свідків, інших учасників кримінального провадження з метою зміни наданих ними раніше показань або відмови від своїх показань у суді.

Голова Макарівського райсуду відстороняється від здійснення правосуддя з дня ухвалення відповідного рішення Вищою радою правосуддя.

Джерело