Тіло сестри Вільгельміни було ексгумовано за чотири роки після поховання бенедиктинцями Марії, Королеви Апостолів, у Гауері, штат Міссурі, щоб звільнити місце для будівельних робіт. Передбачалося, що під час ексгумації будуть виявлені лише кістки, оскільки тіло 95-річної черниці не було забальзамовано та було поховано у дерев'яній труні.

Загадковості цієї історії також додає той факт, що тіло черниці не було забальзамовано перед похованням.

Про це пише Daily Mail.

"Божественного втручання немає": як тіло черниці Вільгельміни збереглося через 4 роки після смерті

Пролити світло на ці загадкові події зголосилася судово-медична антропологиня, яка вивчила більше сотні тіл, що розкладаються, докторка Ребека Джордж. За словами вченої, насправді дуже часто тіла виглядають, як тіло черниці, лише через кілька років після поховання, і в цьому немає "божественного втручання".

За словами Джордж, брак вологи й кисню в труні у поєднанні з глинистим ґрунтом, що підтримує низьку температуру, призвів би до муміфікації тіла, а не до його розкладання та руйнування. Професорка Університету Західної Кароліни також зазначила, що коли тіло кладуть у труну з одягом, як це й було у випадку з монахинею, перекривається багато кисню.

Також відомо, що монахиня Вільгельміна була похована в глинистому ґрунті, який здатний підтримувати низьку температуру. Це не може повністю зупинити розкладання людського тіла, проте суттєво уповільнює його, що й сталося у випадку черниці.

За словами Джордж, стан тіла черниці з Міссурі наразі можна порівняти з "ранньою стадією муміфікації". Дослідниця зазначає, що такий процес є дуже поширеним, особливо в умовах, які спостерігаються в цьому випадку.

Що відомо про черницю

Вона народилася в Сент-Луїсі, штат Міссурі, у квітні 1924 року і була другою з п'яти дітей Оскара та Елли Ланкастер. Вона приєдналася до Сестер Божого Провидіння 1941 року, а за три роки була прийнята в черниці й отримала ім'я Вільгельміна. Вона працювала шкільним учителем та архіваріусом, а також допомагала в Центрі музики та загальної культури Маунт-Провіденс протягом 50 років роботи з сестрами Облейт. Черниця Вільгельміна померла 29 травня 2019 року та була похована на території монастиря.

Читайте також:

  • Жінка ніколи не відчуває болю: що це за генетична мутація, яка спантеличила вчених
  • 12-річного хлопчика вигнали зі школи через напис на футболці: що всіх так розлютило
  • В Аргентині знайшли останки гігантського динозавра: його скамʼянілості спричинили ДТП

Джерело