Ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин вирушив у турне Росією, де зробив низку гучних заяв, схожих на передвиборчу агітацію.

Про це повідомляє Meduza.

За інформацією видання, за два дні наприкінці травня він дав три пресконференції — в Єкатеринбурзі, Владивостоці та Новосибірську і ще одна очікується у Нижньому Новгороді.

Готується до виборів?: Пригожин вирушив у турне Росією

Мобілізація

Пригожин розповідає росіянам, що війна з Україною буде довгою, тож треба терміново оголошувати загальну мобілізацію. Ватажок "Вагнера" вважає, що потрібно мобілізувати 2 млн росіян, а дезертирів – розстрілювати.

"Далі буде важка війна. Не знаю, як довго вона триватиме. Якщо зробити так, як треба, то мій прогноз — "звільнити" Донбас за два роки, дійти до Києва за три-чотири", — розмірковує ватажок "вагнерівців".

Смертна кара

Також він закликає повернути до РФ смертну кару: "Потрібно зробити всіх керівників оборонних підприємств військовослужбовцями, щоб до них теж можна було б застосовувати страту. Потрібно зробити країну військовим монстром, щоб зброї було більше, ніж у Північній Кореї".

Водночас, Пригожин запевняє, що його активність не є початком політичної кар'єри: обіцяє не створювати свою партію або балотуватися в президенти.

Раніше аналітики американського Інституту вивчення війни писали, що Пригожин підриває авторитет Путіна. У відповідь Путін почав медійно знищувати Пригожина.

Читайте також:

  • "Смута почалася": Гіркін натякнув на можливість держперевороту в Росії до кінця літа
  • "Попереду важка війна": Пригожин розкритикував армію РФ і закликав запровадити військовий стан
  • Пригожин vs Міноборони РФ: ватажок "вагнерівців" закликає розслідувати злочини російських чиновників

Підписуйтесь на наші канали в Telegram та Viber.

Джерело