Біля Сан-Паулу, найбільшого міста Бразилії, демонстранти, які представляють корінні народи країни, заблокували головну автомагістраль палаючими шинами та використовували луки та стріли, щоб протистояти поліції, яка розігнала їх сльозогінним газом.

Про це повідомляє Reuters.

Інцидент стався на тлі протестів проти законопроєкту, який може позбавити місцевих індіанців права отримати охоронюваний статус для земель їхніх предків.

Застосували списи та стріли: у Бразилії відбулися сутички поліції з індіанцями (відео)

Зміни до законодавства дозволятимуть створення резервації лише на землях, які були зайняті корінними громадами до 1988 року, коли Бразилія прийняла свою Конституцію.

Створення резервації надає громадам корінного населення правовий захист, який може стримувати нелегальних лісорубів і золотошукачів від вторгнень на їхні землі.

Ці показники різко зросли за урядування колишнього президента Жаїра Болсонару, який закликав до комерційного сільського господарства та видобутку корисних копалин навіть у визнаних резерваціях.

Лідери корінного населення хочуть, щоб президент Луїс Інасіо Лула да Сілва, який переміг Болсонару на минулорічних виборах, захистив близько 300 територій, які були визначені багато років тому, але досі офіційно не визнані.

Групи корінного населення з усієї країни запланували тиждень протестів біля Конгресу в столиці Бразиліа.

Нагаlаємо, раніше команда нового бразильського президента Луїса Інасіо Лули да Сілви подала до суду на ексочільника держави Жаїра Болсонару, його поплічника та двох синів.

Читайте також:

  • Штурм урядових будівель Бразилії: повторення сценарію програних виборів у США, але вже “тропічним Трампом”
  • Тисячі протестувальників штурмували урядові будівлі в Бразилії: що сталося
  • У Бразилії запроваджено надзвичайний стан у столиці: президент обіцяє покарати протестувальників

Джерело