Ковельчанин Антон Дудка після повномасштабного вторгення РФ в Україну вступив до лав Національної гвардії та проходить зараз навчання з бойової тактики. До війни чоловік займався веслувальним спортом і готувався до захисту кандидатської дисертації.

Історію волинянина розповіли на сторінці військової частини 1141.

У мирному житті гвардієць займався веслуванням на байдарках і каное. Упродовж 2006–2012 років Антон виборов понад 20 перемог на чемпіонатах всеукраїнського рівня та згодом отримав звання майстра спорту.

"Спорт виховав і загартував мене. Він дав мені все, навіть дружину. Вона теж майстер спорту, але з волейболу", – говорить Антон.

Після вдалих виступів у рідному місті його відібрали до складу національної збірної. На чемпіонаті Європи та світу 2011-го року ковельчанин посів п'яте й шосте місця відповідно.

Згодом Антон Дудка припинив свою спортивну кар'єру та вступив на аспірантуру: здобував ступінь кандидата наук і в майбутньому планував передати свій досвід молодшому поколінню. Однак повномасштабне вторгнення російських військ змінило пріорітети і чоловік став на захист країни.

"Зараз важливіше бути частиною Сил оборони. Хочу, щоб мій дворічний син ріс у мирній країні", – каже нацгвардієць.

Зі слів військовослужбовця, командні навички, набуті у веслуванні, дуже допомагають йому під час нинішніх навчань з тактики бою. Каже: у військовій справі, як і в спорті – для успіху потрібна злагодженість і відчуття один одного. Антон Дудка додав, що найперше – треба перемогти у війні, а спортивні перемоги прийдуть пізніше.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело