Наразі в Україні ціни на продукти досить дорогі. Через війну, яку продовжує рф на території українських аграрних регіонів, та низки інших факторів, продукція на ринках продовжує бити цінові рекорди.

Проте на дуку експертів, вже найближчим часом ціна на овочі, та інші продукти може припинити зростання і навіть знизитися. 

Готуємо велику торбу для походу на базар: які продукти значно подешевшають

Готуємо велику торбу для походу на базар: які продукти значно подешевшають

Ціни на які продукти знизяться

Яйця можуть подешевшати в чотири рази. Ціни на цей продукт пів року тому піднялися вдвічі. Після Великодня ситуація почала поступово змінюватися. Зі збільшенням світлового дня знизилися витрати на електроенергію, це сприяє падінню цін на яйця. Якщо не погіршиться ситуація на ринку кормів, у червні-липні яйця можуть подешевшати ще на 20-30%.

Ціни на крупи залишаються у відносній стабільності. Як запевняють в Інституті аграрної економіки. Також очікується незначне зниження вартості в межах 1-2%, але не більше. Дефіциту круп не очікується. Зокрема гречки. А от виробництво рису у 2022 році порівняно з 2021 роком скоротилося у шістнадцять разів. Тому ціна на рис — ринкова.

Готуємо велику торбу для походу на базар: які продукти значно подешевшають

Молоко та продукція почала знижуватися в ціні. Зараз молочні продукти дешевшають. Особливо це помітно на ринках, куди свою продукцію привозять сільські жителі. Традиційно восени ситуація знову зміниться – не на користь споживачів.

Овочі значно знизяться в ціні. Цього року весна виявилася холодною і дощовою, що позначилося на цінах. Проте тенденція до здешевлення спостерігається. У червні з’являться овочі відкритого ґрунту – розпочнеться період максимального зниження цін на овочі.

Джерело