До вишколу підвищеної складності залучили 350 одеських вогнеборців

Рятувати людей, гасити пожежу  та повзти вгору в амуніції. Одеські рятувальники тренуються приборкувати полум'я і розбирати завали будівель у максимально реалістичних умовах, які супроводжуються високими температурами, задимленням, поганою видимістю. Для тренувань їм встановили спеціальний комплекс боксів, де кожне приміщення – окремий виклик.  Чи всі впоралися із завданням – знає журналістка "5 каналу" Ольга Дунська. 

Лабіринт із перешкодами: одеські рятувальники тренувалися гасити пожежу та рятувати людей – сюжет (Відео)

Рятувальники слухають інструктаж та вирушають до першого тренувального боксу по троє.

Всередині боксу – імітація задимленого приміщення зі справжнім полум'ям, де треба знайти людину. За лічені хвилини умовного постраждалого витягують на повітря.

Вогнеборці знову занурюються в імітовану пожежу, щоб її загасити. Досвідчені рятувальники кажуть, умови роботи – наближені до справжніх.

"Схожа на реальну на 80% десь так. Був один потерпілий, лежав під сходами, ми його приглушили полум'я, винесли потерпілого ну і знов в бій, дотушили пожежу", – розповідає рятувальник Олександр Харченко.

На цьому ж завданні рятувальники тестують новий прилад для гасіння пожежі крізь стіни. Ззовні він схожий на великий водяний автомат.

В Одесі тиждень тому з'явилися два таких прилади. Рятувальники кажуть, вони стануть у пригоді при гасінні пожеж під час ворожих атак, адже здатні пробити більшість стін чи зачинені двері.

"Прорізання конструкції, металевої конструкції лист 5 мм 30 секунд, 10 мм – 56 секунд. Створює тиск в 300 атмосфер, призначений для гасіння пожежі в закритих приміщеннях, а також для різання металу та різних будівельних конструкцій під великим тиском. Насос в нього 14 кінських сил, 22 літри в хвилину расход в нього", – розповів начальник 7-ї пожежно-рятувальної частини Володимир Крижановський.

Наступне завдання рятувальників – кардіо навантаження. На відміну від звичайного спортзалу, кондиціонерів тут немає, ускладнюється завдання екіпіровкою вогнеборців.

Тих, хто впорався зі сходами, біговою доріжкою та іншими тренажерами, запрошують у наступний бокс.

Після випробувань вогнем та виснажливих вправ на тренажерах, на рятувальників чекає фінальний іспит – смуга перешкод у повній амуніції.

З кисневими балонами, у захисних касках під світло-шумові ефекти рятувальники повзуть вузьким лабіринтом. Інколи – чіпляються спорядженням, тож доводиться рухатися обережно.

"Балон заважав пролазити в вузькі місця тому, що чіпляється, тому треба крутитися вправо, вліво, щоб як він проходе і можна було пролізти. Після обстрілів коли приїжджаєш, трапляються випадки, що потрібно пролазити в вузькі місця, щоб врятувати людей", – розповідає рятувальник В'ячеслав Шуляков.

Подібний вишкіл одеські рятувальники проходять уперше. Мобільний тренажерний комплекс приїхав із Києва на тиждень.

"В основному всі вогнеборці проходять на належному рівні, є деякі підвищення серцевого ритму, але це все в межах норми, дані за кожним ведеться відеоспостереження та за допомогою датчику фіксується серцевий ритм. Тренування готують особовий склад до дій в тих чи інших надзвичайних ситуаціях", – пояснив куратор тренувань Сергій Хміль.

До вишколу підвищеної складності залучили 350 одеських вогнеборців.

Ольга Дунська, Одеса, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

Умань – наслідки ракетного удару росіян.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело