Голова парламентського Комітету з нацбезпеки та оборони Лаурінас Кащюнас звернувся до генпрокурора Литви Ніди Ґрунскене з проханням розпочати розслідування за фактом можливого скоєння військових злочинів та закликів вчиняти злочини проти людяності та притягнути до відповідальності російських пропагандистів Володимира Соловйова та Антона Красовського.

Про це Кащюнас написав у своєму Facebook.

"Ці поширювачі російської державної пропаганди системно, методично і постійно публічно закликають військове керівництво РФ та військовослужбовців і бійців скоординованих груп здійснювати поводження з людьми, забороненими міжнародним правом, та вбивство осіб, які захищені міжнародним правом в Україні", - йдеться у його повідомленні. 

У Литві хочуть притягнути до відповідальності пропагандистів Соловйова та Красовського: подробиці

У своїй заяві литовський політик зазначає, що Вільнюс ухвалив зокрема закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду, в якому є пункт злочинів проти людяності. До слова, Соловйов наполягає на вчиненні воєнних злочинів ще й проти інших європейських держав і націй. Зокрема, Литви. 

Він пояснив, що, відповідно до 100 та 101 ст. Кримінального кодексу Литовської Республіки, за такі злочини належить позбавлення волі на термін від 5 до 20 років або довічне позбавлення волі.

Як повідомлялося, розслідувачі встановили, що російський пропагандист Володимир Соловйов має таємну родину з баскетболісткою Світланою Абросімовою. Абросімова, як стверджують журналісти, є коханкою Соловйова, який офіційно одружений і має 8 дітей від різних шлюбів.

Читайте також:

  • У пропагандиста Соловйова сталася істерика через приїзд Алли Пугачової до Росії: "Тварюка, лушпиння, мерзота"
  • Росія оголосила в розшук головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, якого пропаганда вже "поховала"
  • Зеленський назвав наступну ціль диктатора Путіна

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Джерело