Голова парламентського Комітету з нацбезпеки та оборони Лаурінас Кащюнас звернувся до генпрокурора Литви Ніди Ґрунскене з проханням розпочати розслідування за фактом можливого скоєння воєнних злочинів та закликів вчиняти злочини проти людяності та притягнути до відповідальності російських пропагандистів Володимира Соловйова та Антона Красовського. Про це Кащюнас написав у своєму Facebook.

«Ці поширювачі російської державної пропаганди системно, методично і постійно публічно закликають військове керівництво РФ та військовослужбовців і бійців скоординованих груп здійснювати поводження з людьми, забороненими міжнародним правом, та вбивство осіб, які захищені міжнародним правом в Україні», – йдеться в повідомленні. 

У своїй заяві литовський політик зазначає, що Вільнюс ухвалив зокрема закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду, в якому є пункт злочинів проти людяності. До слова, Соловйов наполягає на вчиненні воєнних злочинів ще й проти інших європейських держав і націй. Зокрема, Литви. 

Литва хоче притягнути до відповідальності російських пропагандистів

Посадовець пояснив, що, відповідно до 100 та 101 ст. Кримінального кодексу Литовської Республіки, за такі злочини належить позбавлення волі на термін від 5 до 20 років або довічне позбавлення волі.

До слова, російський пропагандист Володимир Соловйов має таємну родину із двома дітьми від баскетболістки Світлани Абросимової.

Джерело