Печерський районний суд на засіданні обрав запобіжний захід голові Макарівського райсуду Олексію Тандиру – тримання під вартою до 21 липня без можливості внесення застави. Про це повідомляє Суспільне.

«Судді Олексію Тандиру, підозрюваному у вчиненні смертельної ДТП у стані алкогольного сп’яніння, внаслідок якої загинув нацгвардієць, суд обрав запобіжний захід, – тримання під вартою без можливості внесення застави до 21 липня», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, прокурор Антон Войтенко наполягав на обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Обґрунтовуючи свою позицію, він наголосив на кількох фактах. По-перше, за його словами, у підозрюваного на місці ДТП була нерозбірлива мова, а свідки та слідчі чули запах алкоголю. По-друге, швидкість автомобіля Тандира була більшою за дозволену, про що свідчать механічні ушкодження автівки.

Загибель нацгвардійця у ДТП: Печерський райсуд обрав запобіжний захід для судді

Також Войтенко звернув увагу на поведінку підозрюваного після аварії та на те, що на взяття зразків крові пішло 18 годин через початкову відмову Тандира.

Експертиза, яка має підтвердити або спростувати стан сп'яніння судді досі не готова. Причиною є те, що пройшло надто мало часу з моменту взяття аналізу, а також те, що нині – вихідний день.

Раніше повідомлялося, що у ніч на 26 травня голова Макарівського районного суду Київської області збив на смерть нацгвардійця на блокпосту в столиці.

Також суд задовольнив клопотання Київської міської прокуратури та надав дозвіл на примусове відібрання біологічних зразків у судді Олексія Тандира.

Вища рада правосуддя дозволила арешт судді, який збив нацгвардійця на блокпосту.

Джерело