Вже з 1 червня: українцям озвучили новий тариф на світло – усі сподівалися, що буде менше

Вже з 1 червня: українцям озвучили новий тариф на світло – усі сподівалися, що буде менше

На скільки очікується підвищення
В Україні планують підвищити тарифи на електрику
Щоб збалансувати систему забезпечення доступності електрики для побутових споживачів, Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), пропонує збільшити тариф на електроенергію для населення. Про це пише “Інтерфакс-Україна”.

“НКРЕКУ на виконання частини третьої статті 62 Закону надає пропозиції щодо внесення змін до Положення з 01.06.2023 із запровадженням першого етапу коригування цін на електричну енергію для побутових споживачів із застосуванням єдиної ціни без диференціації за обсягами споживання на рівні 2,88 грн/кВт- г (з ПДВ)”, – йдеться у листі НКРЕКУ.

Регулятор зазначає, що покращення фінансових показників державних “Енергоатому” та “Укргідроенерго” може бути досягнуто шляхом підвищення тарифів на електроенергію для населення.

Це дасть змогу привести механізми забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів до збалансованого стану.

У поданні також йдеться, що для стабілізації спецзобов’язань на забезпечення доступності електроенергії для населення необхідно поступово зрівнювати ціни на електрику для побутових споживачів із ринковим рівнем.

Крім того, НКРЕКУ провела консультації щодо зазначених вище пропозицій із Секретаріатом енергетичної спільноти.

Джерело