Близько ста вироків за ухилення від мобілізації українські суди винесли у травні. Серед покараних за цей злочин є і закарпатці.

До трьох років позбавлення волі: Суди в Україні масово виносять вироки ухилянтам від мобілізації

Найчастіше порушникам призначають умовний судовий термін. Кілька відкритих судових справ із цього питання описує Today.ua.

Так, вироки виносяться військовозобов’язаним чоловікам, які вирішили ухилитися від призову на військову службу. У відкритому реєстрі судових справ є випадки із різних регіонів України, більшість із них — із західних областей.

У більшості випадків суди визнають ухилянтів винними та призначають їм покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з випробувальним строком на один або два роки (умовне покарання).

Наприкінці березня у Мукачеві на Закарпатті батька двох малолітніх дітей було засуджено до 5 років в’язниці за відмову від мобілізації.

“Допитаний на судовому засіданні обвинувачений провину у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України, визнав у повному обсязі, пояснив, що справді будучи військовозобов’язаним, пройшов комісію ВМК і був визнаний придатним. Він письмово відмовився від призову на військову службу, оскільки на його утриманні перебувають двоє малолітніх дітей 6-ти років та 1,5 місяця, на той час дружина була вагітна. Крім того, з ним проживає і його мати, яка є пенсіонеркою і також перебуває на його утриманні”, — йдеться в судовому протоколі.

Суд врахував щире каяття підсудного та замість 5 років за ґратами призначив йому 3 роки умовного покарання.

Житель Волинської області, який вирішив, що його не заберуть, бо має проблеми зі здоров’ям, отримав рік умовного покарання. Пом’якшувальною обставиною було щиросерде визнання призовника своєї провини.

“Допитаний на судовому засіданні обвинувачений свою провину у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України, визнав у повному обсязі та повідомив, що справді він о 16 годині 23.09.2022 отримав повістку про явку до пункту збору цього ж дня о 20.00. До цього двічі в інші дати до цієї події він був доставлений з пункту збору, проте через деякий час повернений додому у зв’язку зі станом здоров’я, оскільки він хворіє на синдром Рейно [захворювання нервової системи], тому він вважав, що і цього разу буде повернутий, а тому вирішив не прийти на пункт збору о 20 годині 23.09.2022 р. Також повідомив суду, що його рідний брат є військовослужбовцем і перебуває в полоні, про скоєне шкодує, просить суд суворо не карати і не позбавляти його волі”, – сказано в судовому протоколі.

Подібні рішення із присудженням умовного строку покарання. були винесені у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях. Всім ухилянтам надали умовний термін.

Джерело