У центрі освітніх інновацій Івано-Франківська облаштували “STEM-автобус”.

Транспортний засіб оснастили обладнанням для 3D друку і моделювання, проведення фізичних і хімічних експериментів, а також комп’ютерною технікою, повідомив Суспільному методист центру, науковець Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Василь Витвицький.

“Ідея створення такого буса з’явилася три роки тому. Починалося все з ескізу наших маленьких здобувачів освіти, на якому, можливо, трохи фантастично і невміло було показано, що вони хочуть бачити в цьому автобусі. Потім вирішували, яке обладнання там має бути для того, щоб забезпечувати навчання на стику дисциплін”, — розповів Василь Витвицький.

У центрі освітніх інновацій Івано-Франківська облаштували “STEM-автобус”

З його слів, перелік такого обладнання може змінюватися залежно від мети поїздок, які будуть організовувати в центрі освітніх інновацій. Чи це — виїзди для популяризації STEM-освіти, чи обміну досвідом, чи проведення уроків з фізики, хімії, інших природничих наук, математики.

Директорка центру освітніх інновацій Марія Починок каже: придбати обладнання для “STEM-автобуса” допомогли представники місцевої влади, депутати та колеги-освітяни.

“Ліцей № 20 має STEM-лабораторію. Але не все обладнання, яке там є, потрібне їм для проведення уроків. Тож вони надали нам у тимчасове користування “STEM-конструктори”. Використовуючи їх, можна вивчати різні фізичні явища”, — розповіла Марія Починок.

Щоб подорожі у “STEM-автобусі” були комфортними, вихованці центру виготовили підголовники, подушечки й пледики. Пошили ці речі, займаючись на студії дизайну.

Інноваційний транспорт у центрі планують здавати в оренду іншим навчальним закладам. А самі хочуть активно його використовувати під час літніх канікул. Зокрема, у поїздках в межах області, а також до Кам’янця-Подільського, Хотина, Чернівців.

Джерело