Російські окупанти збираються вчинити масштабну провокацію на Запорізькій атомній електростанції із завданням удару по території АЕС. Однак наразі ядерна провокація РФ із загрозою радіаційного зараження є малоймовірною.

Таку думку в ефірі FREEДОМ висловив військовий аналітик Олександр Алесін.

За його словами, Кремль хотів би використати багато українських земель з політичною, економічною та господарською метою. Тому для Путіна невигідно радіаційне зараження цих територій.

Буде заражена сама РФ і Білорусь: експерт розповів про наслідки ядерних провокацій на ЗАЕС

"Як же вони наступатимуть, захоплюватимуть цю територію, якщо її буде заражено радіоактивними елементами, які можуть виділитися під час вибуху?.. Тому я думаю, що з огляду на плани РФ, озвучені Дмитром Медведєвим про те, що вони мають намір рухатися мало не до Дніпра і далі мало не до західного кордону, ця ситуація є малоймовірною. І не через те, що Російська Федерація виявляє особливий гуманізм, а через те, що вона будує далекосяжні плани щодо захоплення ще значної частини української території”, — переконаний експерт.

Олександр Алесін додав, що аварія, яку планують росіяни, призведе до зараження не лише українських земель, а й території Білорусі, РФ та країн ЄС. Тому світова спільнота докладе всіх зусиль, щоб такі плани Кремля не реалізувалися.

"Якщо станеться катастрофа на одній із ядерних електростанцій, то роза вітрів така, що будуть заражені не лише прилеглі землі, а й південні території Білорусі та самої Російської Федерації. Потоки повітря понесуть усі ці елементи на Західну Європу. Я думаю, що Західна Європа та світова спільнота докладуть усіх своїх зусиль для того, щоб такий варіант не реалізувався… Повторення чорнобильського сценарію, зараження значної частини власних територій радіоактивними елементами навряд чи входить до планів РФ. Це елемент інформаційної війни по обидва боки, я думаю. Йде інформаційне протиборство”, — вважає Олександр Алесін.

Нагадаємо, головне управління розвідки Міноборони України попередило, що від 26 травня росіяни готують масштабні провокації на Запорізькій АЕС. Армія терористів планує обстріляти ядерний об'єкт та заявити про "витік радіоактивних речовин".

Читайте також:

  • Росіяни заборонили працівникам Запорізької АЕС спілкуватись між собою: яка причина
  • Росіяни готуються до втечі із Запорізької АЕС - Енергоатом
  • На Запорізькій АЕС окупанти готують масову "евакуацію": чим це загрожує — Енергоатом

Джерело