Так, Шендерович, Альбац і Котрікадзе вважають скасування подій, зустрічей, панельних дискусій із росіянами на світових майданчиках проплаченою кампанією

Журналістка Мирослава Барчук на своїй сторінці у Facebook повідомила про чергові заяви "хороші росіяни", які звинувачують у "антиросійській хвилі" прихильників п'ятого Президента Порошенка та українську діаспору.

Заяви так званих "російських лібералів" прозвучали в ефірі телеканалу "Дождь".

Мирослава Братчук пише: "Якщо ви пропустили заяви Шендеровича про "плескотіння українського нацизму", то сьогодні з'явився ще один детальний розбір "кампанії скасування росіян" на "Дожде". Перекажу вам тезово, щоб ви не витрачали час. Шендерович, Альбац і Котрікадзе вважають скасування подій, зустрічей, панельних дискусій із росіянами на світових майданчиках проплаченою кампанією. Вони кажуть: "За антиросійською хвилею стоять великі гроші".

За її словами, росіяни називають три групи замовників та фінансистів цієї кампанії:

- Прихильники Порошенка, які ненавидять Зеленського.
- Українська діаспора в Канаді, "у якої великі кошти".
- "Номенклатура, яка має вдати народний гнів".

Журналістка зауважує: "Для Шендеровича обурливо те, що в ситуації конфліктів визначальним на Заході є прикметник "русский", який щоразу вирішує конфлікт на користь українців незалежно від суті справи. Шендерович не має жодних проблем з українцями. А проти нього борються бездарні люди, хами, які бажають самоствердитися за рахунок талановитих відомих росіян".

"Альбац зробила камінгаут, що з нею під час недавньої поїздки в Україну хотів співпрацювати "український КДБ", але вона відмовилася (наскільки я зрозуміла, згідно з експертизою Альбац, СБУ так само "не реформована, як і російська ФСБ"). У результаті їй погрожували (у цьому місці передаю теплі вітання тим, хто дав дозвіл Альбац на в'їзд і подорож Україною). Альбац також розповіла, як спокійно їздила "між червоно-чорними прапорами "Правого сектору" на Західній чи, там, хтось каже, що це прапори Запорізької Січі" (оце необов'язкове, неуважне ставлення метрополії до культури колишньої колонії – окрема тема, особливо для людини, яка далі говорить про деколонізацію російських студій)", – пише журналістка.

Мирослава Братчук також пише: "Не буду оцінювати інтелектуальність заяв. Випереджаючи питання про те, для чого нам усе це знати, відповім. Те, що ви бачите в цьому інтерв'ю "хороших рускіх", – це не просто спроба відчужити себе, дистанціюватися від болю, колосальних втрат, катастроф, які принесла російська воєнна агресія. Зобразити себе жертвами. Не просто відмова українцям у праві робити власний морально-етичний вибір і не створювати ілюзії "діалогу" між українськими та російськими авторами на спільних заходах. Найцікавішим у цьому є те, що Шендерович, Альбац і Котрікадзе не вірять у саму можливість морально-етичного вибору, у солідарність багатьох людей, у спільне почуття гідності й навіть спільне почуття гніву. Саме звідси версія "проплаченої кампанії". Саме вона виглядає найбільш викривально для "хороших росіян".

"Мені здається, варто пам'ятати це, нам знадобиться після перемоги, коли протестна українізація піде на спад", – резюмує журналістка.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело