У Городенці відкрили кабінет безбар’єрного доступу. У ньому надаватимуть медичні послуги жінкам, які постраждали від гендерно зумовленого насильства, а також — жінкам з інвалідністю.

Про це Суспільному розповіла директорка Городенківської багатопрофільної лікарні Олександра Косовець.

З її слів, кабінет обладнаний сучасним гінекологічним кріслом-трансформером, яке може рухатися, опускатися до зручного для пацієнтки рівня.

У Городенці відкрили кабінет безбар’єрного доступу для жінок

“Ми вибрали кабінет саме в жіночій консультації для того, щоб не виникало запитань: чому і куди йде жінка. Вона заходить сюди, як на звичайний огляд до акушера-гінеколога, і може отримати допомогу анонімно. Якщо щось трапилося і ведеться слідство, працівники поліції будуть знати, що є такий кабінет і саме сюди жінка поступає”, — пояснює Олександра Косовець.

З її слів, кабінет працюватиме цілодобово. Крім гінекологічних послуг, жінки, які звертатимуться, отримуватимуть і психологічну допомогу.

Понад 250 тис. грн на придбання обладнання надав “Український жіночий фонд”. Також фонд ініціював створення цього кабінету та навчання медиків Городенківської лікарні разом із Фондом ООН у галузі народонаселення, Міністерством закордонних справ Данії та громадською організацією “Центр рівних можливостей”.

Майже 100 тис. грн для облаштування гінекологічного кабінету безбар’єрного доступу зі свого бюджету спрямувала Городенківська міськрада. Ці гроші витратили на ремонт приміщення.

На Прикарпатті безбар’єрні гінекологічні кабінети планують відкрити у Городенці, Коломиї, Надвірній та Івано-Франківську. Загалом проєкт від “Українського жіночого фонду” охоплює 20 міст у шести областях України.

Джерело