Президент Чорногорії Міло Джуканович, який зараз намагається переобратися на другий термін, заявив, що ЄС дозволив Росії поширити свій вплив на Балкани. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Associated Press. 

За його словами, Росія скористалася можливістю, Західні Балкани стали «платформою» для поширення антиєвропейських настроїв. 

«Росія просто увійшла у відкритий простір, залишений Європейським Союзом. Європейський Союз протягом останніх 10 років не знав, що робити із Західними Балканами, а Росія знала. Вона розбудувала свою мережу на Балканах», – заявив Джуканович. 

ЄС проґавив російський вплив на Балканах – президент Чорногорії

За словами політика, нинішні президентські вибори є вибором між проєвропейською політикою, яку представляє він, і «брутальним популізмом» нинішнього коаліційного уряду, в якому домінують партії, що виступають за тісніші зв'язки із Сербією та Росією.

Конкурентом Джукановича на посаду президента є представник новоствореної партії «Європа зараз» Яков Мілатович. Аналітики вважають, що саме він є фаворитом у боротьбі за президентське крісло. 

Раніше Яков Мілатович обіймав посаду міністра економіки з грудня 2020 по квітень 2022 року. Ексміністр економіки заявляв про підтримку прагнення країни до членства до ЄС. Джуканович вважає, що дії панівної більшості свідчить про інше. 

«Пан Мілатович – людина, яка все ще є частиною парламентської більшості, яка перемогла на виборах (у 2020 році – Главком) і яка несе пряму відповідальність за такі результати», – додав Джуканович. 

Джерело