До Тернополя з німецького міста Кельн привезли 108 бейбі-боксів для немовлят. Це блaгодійна допомога від фундaції "Синьо-жовтий хрест". Про це розповіла директорка тернопільського міського терцентру Ірина Семанишин.

За її словами, пакунки малюка отримають дружини військовослужбовців, переселенці та молоді мами з незахищених верств населення, які народили під час війни.

Христина Зварич – дружина військовослужбовця. Разом виховують двох дітей. Синові Остапу 7 років. Майже місяць тому у подружжя народилася донечка Мія.

Бейбі-бокси для немовлят привезли з Німеччини до Тернополя

"Ми дуже хотіли донечку. Тато наш служить, зразу після оголошення воєнного стану в країні він пішов у військкомат і його 13 березня мобілізували, він дуже рідко приїжджає. Останній раз був, коли дочка народилася, його відпустили. Назвали дівчинку Мія-Марія".

Христина Зварич каже, коли дізналася про благодійний проєкт, вирішила скористатися цією допомогою.

"Оскільки я ще не працюю і зараз наш бюджет зменшився, то ми живемо тільки на чоловікову зарплату і на соцвиплати. Але на даний час їх ще немає, то цей бейбі-бокс буде нам дуже потрібен. Мені родичі кинули посилання з інформацією про проект з нашими німецькими партнерами. Я дізналася, що підписано договір, згідно з яким надають бейбі-бокси дітям. І потім я зайшла на сайт Тернополя й побачила, що справді є таке. Я подзвонила за вказаним номером, мене проконсультували, сказали, що саме дають, які документи потрібно, щоб отримати цю допомогу", – розповіла жінка.

У міський територіальний центр соцобслуговування населення отримати пакунок малюка прийшла харків’янка Зінаїда Климкіна. 14 березня вона народила сина Олександра.

"Ми переселенці, взяли з дому дві валізи і приїхали. Не збирались, ніхто того не чекав, тому будь-яка допомога нам дуже важлива".

Зінаїда Климкіна каже, у пакунку малюка є 60 речей.

"Є молочна суміш, чай, мазь, гель для душу, серветки, підгузки, звичайні і марлеві пелюшки. Туди поклали також набір шапочок, бодіки, комбінезончик, шкарпетки, теплу піжаму, набір повзунків та штанці", – каже Зінаїда.

Директорка тернопільського міського терцентру Ірина Семанишин каже, це благодійна допомога від фундaції "Синьо-жовтий хрест" з німецького міста Кельн. Її роздадуть жінкам, які народили дітей з 1 лютого цього року та зареєстровані на території Тернопільської області.

"Цю допомогу зможуть отримати жінки-військовослужбовці або ж дружини військовослужбовців, внутрішньо переміщені жінки, малозабезпечені, а також багатодітні матері. Щоб отримати пакунок, необхідно принести свідоцтво про народження дитинки, свої паспортні дані і довідку про те, що жінка підходить під ту чи іншу категорію".

Пакунки малюка роздають другий день. За цей час їх отримали шестеро жінок, - розповідає Ірина Семанишин.

Читайте також У Тернопіль надійшли пакунки малюка: хто їх може отримати

Джерело