Ділянку біля В'їзної вежі Луцького замку огородили стрічкою. Це зробили, щоб убезпечити туристів від цегли, яка може випадає зі стіни, – розповів Суспільному керівник Адміністрації історико-культурного заповідника Павло Рудецький.

На стан стіни і уламки поруч почали скаржитися лучани.

Зі слів Павла Рудецького, на стан замку вплинула погода. "Була зима, зараз весна, перепади клімату. Цегла набирає вологу, місцями десь може вистрілювати. Тому що цегла різного формату. Так, цегла руйнується і випадає, але це не є критично".

Біля В'їзної вежі Луцького замку огородили територію: зі стіни падає цегла

Щоб туристам буде безпечно перебувати на території замку – працівники історико-культурного заповідника самостійно його утримують. Роблять це за зароблені з екскурсій гроші. Зі слів Павла Рудецького, торік замок відвідали 40 тисяч людей, а це втричі менше, ніж за аналогічні періоди до початку пандемії коронавірусу і повномасштабної війни в Україні.

Торік заповідник заробив два мільйона гривень з екскурсій.

За коментарем Суспільне звернулося в обласне управління культури. Як розповів виконувач обов'язків керівника Валерій Дмитрук, луцький замок – пам’ятка архітектури та історії національного значення. Тобто перебуває у державній формі власності, фінансується з обласного бюджету.

У 2021 році від Волині профільному Міністерству було запропоновано п'ять об’єктів для внесення їх у програму "Велика реставрація". До програми внесли і Луцький замок, на реставрацію якого тоді передбачили 30 мільйонів гривень. Проте через повномасштабну війну гроші так і не виділили.

Довідково: князь Любарт розпочав будівництво фортеці ще у 1340–1384 роках. Нині Луцький замок вважається туристичною візиткою міста. У 2011 році він зайняв перше місце у Всеукраїнському конкурсі "Сім чудес України: замки, палаци, фортеці» у категорії «Замки". Замок має три високі прямокутні вежі: В’їзну, Стирову та Владичу.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело