Договір користування УПЦ Києво-Печерської Лаври розривається з 29 березня 2023 року. Це стосується всіх приміщень, що орендуються УПЦ у Лаврі. Крім того, у Почаївській лаврі на Тернопільщині розпочато процеси повернення майна державі. Як повідомили журналісти Укрінформ, ченці храму у Почаївській лаврі відзначились агресивною поведінкою та порушили закон.

Так, нещодавно у Почаївській лаврі Тернопільської області служителі УПЦ МП не допустили представників держави до однієї з церков та закрилися у храмі, термін користування яким минув.

Міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко зазначив, що це типова поведінка для московських священиків, які не шанують законів. Тепер на предстоятеля храму будуть змушені подати до суду через недотримання законів.

"Ось характерна поведінка священика УПЦ МП: він закриває собор, не допускає представників державного національного заповідника на територію храму. Ми змушені подавати до суду та повертати собі управління державним майном", - зазначив Олександр Ткаченко.

У коментарях українці припустили, що священики УПЦ МП закрилися в храмі, адже їм є що там ховати: "Думаю, вони там закрилися, адже є що ховати", "Бояться, що побачать те, що всередині", "А що, є що ховати?

Багато хто також підтримав рішення про те, щоб храми перейшли до ПЦУ і там більше не служили представники московської церкви, адже серед них за час війни знайшли багато зрадників: "Всі попи в Почаївській лаврі-квартиранти, а не господарі. То нехай поводяться відповідно" , "Негайно повернути все наше від московського кодла", "Гнати з України це кодло".

Раніше повідомлялося, що  Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній заявив, що про закриття монастиря у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі не йдеться.

Також нагадаємо, що Почаївську лавру готуються відібрати в УПЦ МП: "Процес розпочався...".

Крім того, нагадаємо, Паші "Мерседеса" втрачати нема чого: митрополит УПЦ МП підняв бунт у Лаврі. 

Джерело